Ekoturizm Haber Girişi : 31 Mart 2022 11:53

20 villalık Ekoturizm arazisi 525 bin tl'ye satılmıştır

Toplam 20 adet 97 m2 taban alanlı ekolojik köy evleri projesi
20 villalık Ekoturizm arazisi 525 bin tl'ye satılmıştır

Not: Ekoturizm arsamız satılmıştır. google indeks sorunu olmaması için ilan yayından kaldırılmamıştır. Diğer Ekoturizm satılık arsalarımız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Covid-19 pandemisi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de turizm faaliyet alanlarında büyük değişim yaşandı. Ülkemizde yeni turizm yatırımları inovatif sürdürülebilir turizm, yeşil turizm, 12 ay turizm sezonu paralosı ile büyük yol gidilmiştir. Alternatif turizm dallarından biri olan Ekoturizm Balıkesir ilinin Havran ilçesinde en iyi yapıldığı yerlerden biridir. Geleceğin turizm yatırımları doğa turizmi üzerine kurulmuştur. 

haber arası detay

 

Balıkesir ilinin Havran ilçesi Karaoğlanlar mahallesi 103 ada 9 parsel 20 dönüm arazide Ekolojik Köy projemiz sahibinden 525 bin tl ye satılıktır. 20 dönüm arazide 97 m2 taban alanlı 20 adet köy evi, yöresel mimari villaları, butik otel, bungalov otel gibi doğal yaşam merkezleri yapabilirsiniz. toplamda 5 dönüm ortak kullanım organik tarım alanı ayrılmıştır. Geleceğin en karlı yatırımlarından biri olarak görülmektedir. 20 kişilik kooperatif veya firma üzerinden maliklerinize kat irtifakı tapusu verebilirsiniz. Ekoturizm alanlarında ortak kullanım alanı olarak ayrılan organik tarım alanında toplu üretim işlemi yapılabilecektir. Kırsal Kalkınma'dan % 50 hibe ve kalkınma ajanslarından kırsal turizm teşvikleri alabilirsiniz.

Balıkesir ilinin Havran ilçesi 2040 projeksiyonu Ekoturizm Planmala açısından öngörülen noktalar Şöyledir; Karaoğlanlar, Fazlıca, Kalabak, Tepeoba, Karalar, Kocadağ, Sarnıç, Köylüce sınırları içinde kalan noktalarda Ekoturizm, Agro Turizm, Tarımsal Turizm, Yöresel Ürünler, Bungalow Evler Projesi, Ekolojik Köyler, Ekoturizm Rotaları, Apart Oteller, Aile pansiyonculuğu, Ekoturizm konut projeleri  vb gibi bir çok alternatif turizm faaliyetleri yapılabilmektedir.

Havran köyleri Ekoturizm yatırımları açısında geleceği en parlak yerlerden biridir. Havran Ekoturizm, Agro Turizmi, Tarımsal Turizm, Gastronomi Turizmi vb. gibi alternatif turizim faliyetleri açasından en önemli merkezde yeralmaktadır.

Ekoturizm Projesi iletişim ; Beytullah Yılmaz / 0 544 608 84 80

EKOTURİZM  ( EKOLOJİK KÖY )YAPILAŞMA PLAN NOTLARI

Alt ölçek planların yapılması şartı ile; Ekoturizm niteliğinde kullanımlar; Kırsal Turizm Tesisleri, Butik Oteller
Sağlıklı yaşam tesisleri, golf tesisleri, spor tesisleri, günübirlik tesisler, doğal ürünlere yönelik atölyeler, kamping, trakking, doğa yürüyüşü vb. turizme yönelik kullanımlar ile sosyal ve teknik altyapı kullanımları yeralabilmektedir.

Ekoturizmin temel amaçlarından biri de; Turizm sezonun 12 aya yayılması ve turizm çeşitliliği sağlamaktır. Aynı zamanda alternatif turizm olarak ülkemizde yapılmaktadır. Ekoturizm ile bölge 12 ay turist çekme şansına sahip olacaktır. 

“EKOTURİZM/KIRSAL TURİZM TESİS ALANI (EKOTURİZM ALANI) OLARAK BELİRLENEN ALANDA TURİZME DÖNÜK EKOLOJİK YAPI İLE BÜTÜNLEŞİK OTELLER, PANSİYONLAR, KONUTLAR (ÇİFTLİK EVİ, DAĞ EVİ VB.), GÜNÜBİRLİK TESİSLER, SAĞLIKLI YAŞAM TESİSLERİ, SPOR TESİSLERİ İLE SATIŞ ÜNİTELERİ VE GEREKLİ SOSYAL DONATI ALANLARI YER ALABİLİR. EKOTURİZM ALANI OLARAK TANIMLI ALANDA; TURİZM TESİSLERİNİN NİTELİKLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİĞİN KIRSAL TURİZM TESİSLERİ BAŞLIKLI 6.BÖLÜMÜNÜN 35.MADDESİNDE BELİRTİLEN HUSUSLARA UYULACAKTIR.
EKOTURİZM ALANINDA TARIMSAL ÜRETİM, GEZİ, DİNLENME, SPOR GİBİ ORTAK AKTİVİTELER İÇİN ALANLAR AYRILACAKTIR. EKOTURİZM ALANI TEK BİR İMAR PARSELİ OLUŞTURULARAK TESİS
EDİLECEKTİR, BU ALANDA İFRAZ YAPILAMAZ.”

“EKOTURİZM/KIRSAL TURİZM TESİS ALANI (EKOTURİZM ALANI)’NDA YAPILACAK YAPILARDA DOĞAL YAPININ KORUNMASI ESAS OLUP BU AMAÇLA YAPILARDA KERPİÇ, TAŞ VEYA AHŞAP GİBİ DOĞAL YAPI MALZEMELERİ KULLANILACAKTIR. AYRICA YAPILARIN TASARIMINDA YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYULACAKTIR.

YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERİ BELİRLEMEYE VE YAPI PROJELERİNİN YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERİNE UYGUN OLUP OLMADIĞINA KARAR VERMEYE İLGİLİ İDARESİ YETKİLİDİR.”

“EKOTURİZM/KIRSAL TURİZM TESİS ALANINDA YAPILAŞMA KOŞULLARI; E:0,10, YENÇOK:7,50 METRE (2 KAT) VE YAPI YAKLAŞMA MESAFELERİ TAŞIT YOLUNDAN 10 METRE, DİĞER CEPHELERDEN 5 METRE’DİR.
TURİZM TESİSLERİNİN NİTELİKLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİĞİN KIRSAL TURİZM TESİSLERİ BAŞLIKLI 6.BÖLÜMÜNÜN 35.MADDESİNDE BELİRTİLEN KULLANIM KOŞULLARINI SAĞLAMAK KAYDIYLA EN AZ 5 KONAKLAMA BİRİMİ İÇEREN TEK YAPI YAPILMASI HALİNDE İKİ KATA KADAR, YAPILARIN BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ TEK ODALI YAPILMASI HALİNDE HER BİRİNİN TABAN ALANI 40 M²’İ GEÇMEYEN TEK KATLI YENÇOK=3.5 METRE (1 KAT), ASMA KAT YAPILMASI HALİNDE YENÇOK=4.5 METRE (1 KAT) YAPILABİLİR.

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

Havran Karaoğlanlar Ekolojik Köy projesi arazi fotoğrafları

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.