Ekoturizm Haber Girişi : 17 Nisan 2022 00:01

Ecotrails Projesi start verdi

465 km işaretli yürüyüş rotası, 650 km işaretli bisiklet rotası
Ecotrails Projesi start verdi

Muğla Valisi Orhan Tavlı Köyceğiz’de Ecotrails yürüyüş ve bisiklet yolları ile Sultaniye Kaplıcaları ve Arkeolojik alanındaki çalışmalarla ilgili Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak’tan bilgi aldı.

haber arası detay


 
Güney Ege Kalkınma Ajansının destekleriyle hayata geçen Köyceğiz – Ortaca- Dalaman ilçelerinde ekoturizm odaklı uzun mesafe işaretli yürüyüş ve bisiklet rotası projesi olan Eco Trails projesiyle Köyceğiz-Ortaca-Dalaman ilçelerinde işaretli yürüyüş ve bisiklet rotaları oluşturup tanıtımını yapmayı, farkındalık yaratarak bölge değerlerinin korunması ve ekoturizm altyapısının desteklenmesi amaçlanıyor.


 
Ecotrails projesi kapsamında 465 km işaretli yürüyüş rotası, 650 km işaretli bisiklet rotası, rehber kitap, poster ve broşür, harita, mobil uygulama, internet sitesi ile bölge değerlerinin ve rotaların tanıtımı yapılırken diğer yandan kırsal kalkınma amaçlı turizm eğitimi de veriliyor.


 
Yapılacak çalışmalarla gün yüzüne kavuşturulması ve kültür mirasına kazandırılması hedeflenen Sultaniye Kaplıcaları ve arkeolojik alanındaki tarihi hamam ve antik yapılarla ilgili bilgi alan Vali Orhan Tavlı Kaplıcaların Sağlık Turizmine kazandırılması için bütüncül proje çalışmalarının devam ettiğini, kısa sürede sonuçlanacağını ifade etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.