Ekoturizm Haber Girişi : 04 Eylül 2023 11:00

Ezine Eko Turizm İmar Projemizde sona geldik

Ezine Eko Turizm İmar Projemizde sona geldik

Çanakkale Ezine Eko Turizm / Kırsal Turizm tesis alanları için en önemli odak noktasında bulunmaktarı. Çanakkale Ezine kırsal alanları Eko Turizm yatırımcılarının cazibe merkezi konumuna gelmiştir. Ezine kırsal kesimde 90 bin m2 alanda  Ekoturizm / Kırsal Turizm tesis amaçlı imar planımızda sona geldik... 

haber arası detay

Eko Turizm Tesis alanı yapılaşmalarda yatırımcılarımıza 500 bin euro IPARD III Avrupa Birliği Hibesi çıkarmaktayız. 

Ekoturizm hakkında bilgi için beni arayabilirsiniz. Beytullah Yılmaz : 0 544 608 84 80 Ekoturizm imar planlama şartları değişti 19 Aralık 2022 tarihinden itabaren şu şekilde olacak, Ekoturizm alanı olarak belirlenebilecek alanlarda uygulama öncesi ham toplam alan büyüklüğü en az 15.000 m2 olacaktır. Bu alanlarda uygulamalar ada bazında yapılacak. Alanın toplam yüzölçümünün en az %30 luk bölümü, yapı yapılmayacak şekilde açık alan olarak bırakılacaktır. Açık alan olarak terk edilen alanlarda yapılaşma yasak olacak. sosyal donatılar, organik tarım alanları, park alan gibi sosyal donatılara yer verilmesi mecburidir  Ekoturizm alanlarında min. ifraz şartı 10.000 m2 olacaktır. Eğer ayrılan alanlar 20.000 m2 üzerinde olursa yine toplam inşaat alanı 2.000 m2 yi geçmeyecek şekilde düzenlenecektir. Bu alanlarda yapılaşma koşulları: Maks. Emsal=0,10; Maks. Bina yüksekliği 2 kattır. Kat yükseklikleri yöresel, coğrafi koşullar ve iklim koşulları dikkate alınarak belirlenir. Bu tesislerde en fazla bir bodrum katı yapılabilir. Bodrum katlarda konaklama üniteleri yer alamaz, yalnızca servis alanı olarak kullanılabilen bu alanlar, emsale dahil değildir. Ayrı yapılar olarak düzenlenen konaklama birimlerinde bodrum kat sadece ana yapıda yer alabilir.

Ekoturizm Projesine Nasıl Hibe alırım? 

Ekoturizm Projelerinize 500 bin euro' ya kadar hibe almaktayız. Aynı zamanda ekoturizme uygun arazi çalışması yapmaktayız. Ekoturizm hibelerini IPARD III üzerinden garantili bir şekilde uluslarlararası proje formatına uygun yazmaktayız. IPARD III Hibelerini her 10 bin m2 için 500 bin euro olarak çıkartmaktayız. örneğin. 30 bin m2 ekoturizm arsasına 1.5 milyon Euro hibe çıkmaktadır. Hibe alabilmek için öncelikle Ekoturizm Projesini hazırlamamız ruhsatını almamız gerekmektedir.  Ekoturizm hibeleri konusunda ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ekoturizm üzerine % 100 garantili olarak hibe aldırdığmız firmalarımız mevcuttur.  0 544 608 84 80

Covid-19 Pandemisi ile birlikte Sürdürülebilir İnovatif Turizm Faliyetlerinin odak noktası Ekoturizm olmuştur.

Covid-19 Pandemİsi Ekoturizm yatırımlarını artırdı. Küresel salgın Covid-19 pandemisinin uzun sürmesi, alternatif turizm faaliyetlerine olan ilgiyi artırdı. Ekoturizm arazileri ve yatırımları üzerine büyük talep olması Ekoturizm arazilerinin  artışını beraberinde getirdi. Türkiye'de yeniden tanımlanan alternatif turizm faaliyetleri ; Eko, Agro, Tarımsal Turizm, Gastronomi Turizmi, Yöresel Lezzet Durakları, Bungalov konaklama merkezi, butik oteller apart oteller vs gibi doğa ile içi içe olan yerler tercih sebebi oldu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.