İmamoğlu'nun Rize bayramlaşması mitinge dönüştü

Ekrem İmamoğlu Rize'de yurttaşların bayramını kutladı. Başkan İmamoğlu Rizeli yurttaşlar tarafından sevgi seli ile karşılandı. Ortam bir anda mini mitinge dönüştü... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı Kutlaması dolayısiyle Rize'de yurttaşların bayramını kutladı. Bayram Kutlaması mini miting havasında geçti. imamoğlu yaptığı konuşmada; Güzel insanlar ben çocukluğumun en güzel yıllarını bu kıyı şeridinde yaşadım. Ticaret yolculuğunda babamın araçlarına yolculuk ettim. Rize'den Artvin'e , Hopa'ya kadar kamyon ile malzeme dağıtır, her ilçede, her köşede müşterilemizin tezgahına geçer selamlaşır, kucaklaşır. hem hal olur birbirizimi anlardık. Bu toprakların güzel insanları sizlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum. 

 

HERŞEYİ BEN KAZANACAĞIM DİYE İKİ SEFER ÜST ÜSTE KAYBETTİNİZ.

Başkan imamoğlu bu meydanda ağaçlık büyük parkımız vardı. Şimdi beton mu oldu, bunlarda ağacı beton ediyor ha.... diyerek sitemini dile getirdi. ogünler güzel günlerdi, burda sevimli ticaret vardı. inşaat malzemelerini bu meydanda satardı. o günlerde kimse kimeseye sen necisin demezdi. hangi partilisin demezdi. Herkes birbirine insan gözüyle bakar kuçaklaşır, selamlaşırdı. kimse kimseye yüzünü ekşitmezdi.
Allah aşkına biz niye bu hale geldik diye sordu... Biz diyoruzki ahlaklı siyaset, liyakat, biz diyoruz ki eşitlik, özgürlük, hakeden kazansın başkaları da diyorki vatan haini, başkaları diyor ki herşeyi ben kazanacağım. Olmaz öyle şey, herşeyi ben kazanacağım diye ikidefa üst üste kaybettiniz.Farklılıklar bir arada güzel, yemyeşil çay bahçelerimiz çok güzel değil mi? masmavi denimiz o da çok güzel değil mi? yeşil mavi olunca
daha güzel değil mi? farklı renkler bir arada daha güzel, bir arada daha güzeliz. bir birimizi daha çok severiz tek renk olmaz. 

bu güzel memleket 85 milyon vatandaşım rengarenk, aslan gibi evlatlarımız var çocuklarımız var...doğusundan, batısından, güneyinden kuzeyinden ben 16 milyonluk istanbul'dan geliyorum. İstanbul'da balkanlardan , kafkaslara, Ardahan'dan , Edirne'ye , diyarbakır'ından, urfa'sından Rize'ye  Kastamonu'dan sivas'a hepsinin selamını getirdim Rize'ye...

GENÇLERİMİZ RİZE'Yİ NİYE TERK EDİYOR?

Ekrem İmamoğlu Sözlerine Şöyle devam etti; Bakın kıymetli dostlarım Rize 1945 lerin başından beri çay ile anılır. Bu memleketin güzel insanları çayı çok sevdi , Rize'yi de çok sevdi..bu güzel memleketin insanları dünyada en fazla çay tüketen millet, bizim çay üreten inslarımız halen mutsuz. çükü çay üreticisi anlaşılmadığı, desteklenmediği, tarımın desteklenmediği bir toplum hiçbir konuda başarılı olamaz. o bakımdan biz çayında yanındayız

fındığında yanındayız, doğanında yanındayız , yeşilin de yanındayız..mavininde yanındayız, sizlerle beraber çayda yaşanan sorunu da, tarımda yaşanan sorunu da hepberaber çözeceğiz. bu şelirde insanlar parasını kazansa bu şehirden gitmez. İlkdefa Türkiye'nin yaş ortalaması 32-33 Rize'nin yaş ortalaması 35-36-38 e doğru gidiyor. Burada doğmuş büyümüş, liseyi bitirmiş bir evladınız olarak ben istiyorum ki; çocuklarımız ekmeğini burada bulsun. Havalimanından indik, buraya gelinceye kadar, sahil boyunca ne gördüm biliyormusunuz? ya sahil dolduruluyor toprak yığını, yada sahil toprak yığını bu manzara 25 yıldır 30 yıldır aynı...siz hala Rize'yi bir adım öne götürememişseniz , karadenizi güzelleştire memişseniz, karadeniz çirkinleşmişse, şehirleri kötüleşmişse, insanlar ekmeğini burada kazanamıyor. çocuklar ve gençler burayı terediyorsa o zaman yanlış büyük

 

Ekrem İmamoğlu'nun Rize'ye gelmeden önce toplatılan afişi tepkilere neden olmuştu....

 

BU TOPRAKLAR SAVAŞIN ACISINI ÇOK İYİ BİLİYOR

“Eğer siz hala Rize'yi bir adım ileri götürememişseniz, Karadeniz'i güzelleştirememişseniz, Karadeniz çirkinleşmişse, şehirleri kötüleşmişse, insanlar ekmeğini burada kazanamıyor ve çocuklar, gençler burayı terk ediyorsa, o zaman yanlış büyük” diyen İmamoğlu, “İnsanlar, şunu hatırlasın: Düşüncesini söylediği için suçlanan bir toplum değil, düşüncesiyle insanlara ışık tutan bir toplum haline gelirsek, o zaman ekonomide de iyi oluyoruz” ifadelerini kullandı. Rusya ve Ukrayna arasında süren savaşa da değinen İmamoğlu, bu toprakların savaşın acısını iyi bildiğine vurgu yaptı. “Bir insan, bir aklıyla süreci kötü yönettiği zaman, oradan mutsuzluk çıkar, savaş çıkar, huzursuzluk çıkar” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

MERAL AKŞENER'E HEPİNİZİN HUZURUNDA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

“Ama toplumun aklı, milletin aklı önde giderse, ortak akıl önde giderse; oradan üretim çıkar, huzur çıkar, kazanç çıkar, bolluk çıkar, bereket çıkar. İşte bugün Türkiye'de, farklı siyasi görüşler bir araya geldi. Memleketim tekrar özgürleşmesi için, tekrar insanların özgürce fikirleirni ortaya koyabilmesi için, tekrar ‘Ben çalışırsam olur; dayım, halam, teyzem, torpilim olursa olur’ değil. Ben olursam olur, ben çalışırsam olur diye bir ittifak masası kuruldu. Ben de o ittifak masasının, 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak en güçlü neferi olacağıma hepinizin huzurunda söz veriyorum.

İstanbul'da ittifak yaptık. Teşekkür ediyorum Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, beni o dönemde destekleyen ve ittifak ruhuyla yola çıktığımız çok değerli İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e buradan hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Yola çıktığımızda ittifak olarak, o zaman ‘Ben İstanbul İttifakı’nın adayıyım’ demiştim. ‘Herkesin oyuna talibiz’ demiştim. Ve günün sonunda, belki de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Başkanı seçildim. Şimdi de bu milletin en az yüzde 60’ının bir değişim istediği bir ortamda hep birlikte başaracağız göreceksiniz. Hep birlikte başaracağız. Bu masanın ve bu birlikteliğin en büyük vaadi; barıştır, huzurdur, bir arada, milletçe dimdik ayakta olmaktır. Gençlerine fırsat vermektir. Tarımda üreticinin yanında olmaktır. Çay üreticisinin yanında olmaktır. Üreten her insanın yanında olmaktır. Kadının yanında olmaktır. Gencin yanında olmaktır. Annenin yanında olmaktır. Annenin, babanın çocuklarının geleceğinden kaygı duyduğu değil, umutla onlara yol çizdiği bir sürecin yanında olmaktır. O bakımdan güçlü bir birliktelik içerisindeyiz.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.