Kültür ve Sanat Haber Girişi : 25 Mayıs 2023 09:47

İAOSB Buluşmalarının ilk konuğu SUNAY AKIN oldu

İAOSB Buluşmalarının ilk konuğu SUNAY AKIN oldu

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, sosyal çalışmaları kapsamında alanında öncü isimler ile Bölge sanayicilerini bir araya getirmeyi hedeflediği “İAOSB Buluşmalarının” ilkini şair ve yazar Sunay Akın’ın katılımıyla Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi. 

haber arası detay


Akın, organizasyona katılan kamu, sanayi ve ticaret dünyası öncüleri, Bölge katılımcıları ve basın mensupları ile Anadolu kültürü, medeniyetleri ve Türk tarihi üzerine birbirinden keyifli anekdotlar paylaştı. 


İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, Türkiye’nin önde gelen OSB’leri arasında yer alan İAOSB’nin üretim yelpazesi ve hacmi ile ekonomiye ve istihdama katkı sağlarken, sosyal projeleri ile kültür ve sanat alanında da üretimi sürdürmeye devam ettiğinin altını çizerek şunları söyledi:
“Sanayicilerimizi alanında öncü isimler ile bir araya getirmeyi hedeflediğimiz İAOSB Buluşmaları kapsamında ilk konuğumuz olan Sunay Akın, katılımcılarımızla birbirinden değerli paylaşımlarda bulundu. Bu etkinliğimizi sürdürmek, katılımcılarımızı birbirinden farklı alanlarda söz sahibi değerli isimlerle bir araya getirmeye devam etmek istiyoruz.  Bu bağlamda değerli ekonomistlerimizden sayın Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı da 6 Haziran’da yine okulumuzda konuk ederek; İAOSB Buluşmalarımızın ikincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz.”
Akın’ın, kültürümüzün zenginliğini ve odağındaki değerleri yeniden yaşatırcasına canlandırarak başarıyla aktardığı program, alkışlar eşliğinde son buldu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.