Gastronomi Haber Girişi : 09 Haziran 2023 20:39

Ödemişli Öğretmenler Gastro-norm Bülteni Çıkardı

Gastronomi Bülteni büyük ilgi gördü
Ödemişli Öğretmenler Gastro-norm Bülteni Çıkardı

İzmir’in Ödemiş İlçesinde görev yapan yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğretmenleri bülten çıkardı. Gastronomi alanındaki yenilikleri ve detayları ele alan yazılarından oluşan "Gastro-norm" bülteninin 1. sayısı yayımlandı.

haber arası detay

 

Mehmet Keskin’in editörlüğünü üstlendiği Ödemiş’te görev yapan yiyecek içecek hizmetleri alanındaki öğretmenlerin işbirliğiyle hazırlanan bülten kendi alanında ilk olma özelliği taşıyor. Basılı olarak yayımlanan Gastro-norm adlı bültende öğretmenler Türk mutfağına ait bilinmeyenlerden detoksa, ulusal peynir çeşitlerinden füzyon mutfağına, kahveden hipotiroide kadar gastronomi alanında önemli yeri olan konulara değiniyor. Birbirinden özel tariflerin yer aldığı bültenin gastronomi alanına ilgi duyan çocuklar için de farkındalık yaratması hedefleniyor. Gastro-norm adlı bültenin çıkmasında Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy’un,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu’nun ve alanında uzman öğretmenlerin emekleri var.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.