Gündem Haber Girişi : 18 Mayıs 2023 10:17

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJ

19 Mayıs 1919, esarete direnen Türk Milleti için bir dönüm noktası, kurtuluşun başlangıcıdır. Türkiye, genciyle yaşlısıyla geride kalan 104 yıldaçağdaş dünyada kendi yerini bulma yolculuğunu kesintisiz olarak devam ettirmiştir.

haber arası detay


“Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atatürk 19 Mayıs’ı, gelecek aydınlık günleri inşa edecek Türk gençliğine armağan etti. Ülkemizin varlığının sonsuza kadar korunmasında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmesinde gençlerimizin rolü ve sorumluluğu çok büyüktür.

Unutmamalıyız ki, aydınlık bir gelecek için ancak iyi yetişmiş, teknolojik yeteneklerle donatılmış gençler ve sağlam genç zihinler toplumsal yönde büyük değişimlere imza atabilirler. Bu nedenle gençlerimizin yolculuklarına bilimle, nitelikli eğitimle, sanatla, sporla ışık tutulması hepimiz için önemli bir vazifedir.
Bu güzel ülkeyi daha güzel günlere taşıma dileğiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve minnetle anıyor; yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz başta olmaküzere, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı tüm kalbimle kutluyorum.

Işınsu Kestelli-İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.