Planlama Haber Girişi : 23 Ocak 2023 21:42

Başkan V. Özkan’dan yörük çadırına ziyaret

Başkan V. Özkan’dan yörük çadırına ziyaret

Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, çeşitli bölgelerden yörük dernekleriyle bir araya geldi. Özkan, davetlerinden dolayı yörük derneklerine teşekkür ederek, “Ben, Erkan Özkan olarak siz istediğiniz ve aradığınız sürece hep yanınızda olacağım” dedi.

haber arası detay


Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, Bornova ilçesinde Oba Yörük Türkmen Müzesinde farklı bölgelerden yörük dernekleriyle kahvaltı etkinliğinde buluştu.

Etkinlikte konuşan Özkan, “Söz verdiğim üzere aranızda olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirmek istiyorum. Bu denli bereketli ve güzel bir sofrayı bizlerle buluşturduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özkan’dan yörük derneklerine teşekkür
Yörük kültürüne verdikleri değerden dolayı tüm derneklere teşekkür eden Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şunu belirtmek isterim ki yörük kültürü, geleneklerimizin önemli bir değeri ve sizler de bu değerin önemli birer parçasısınız. Bu anlamda yörük kültürümüze verdiğiniz değer ve gelecek nesillere taşıdığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum.”

Özkan, yörük derneklerinin daima yanlarında olacaklarını belirterek, “Ben Erkan Özkan olarak siz istediğiniz ve aradığınız sürece hep yanınızda olacağımın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.
Etkinliğe, Ahmetli Yörükler Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Bornova Yörükler Derneği Ramazan Dumanlı, Belenbaşı Derneği Başkanı Ali Karaoğlu, Menemen Yörükler Derneği Başkanı Kemal Kuşçu, Bergama Yörük Kadınlar Derneği Başkanı Şengül Yalçın Ataş, Oğlananası Yörükler Derneği Başkanı Muharrem Yılmaz, Ege Bölgesi Aydınlar Derneği Başkanı Mehmet Oğuz ve yörük vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.