Bungalov Haber Girişi : 06 Ağustos 2022 12:39

Bungalov evleri Yedikuyular'da 4 mevsim hizmet veriyor

Yedikuyular Kayak Merkezi’nin ilerleyen süreçte 12 ay esasına göre hizmet vermesi hedefleniyor.
Bungalov evleri Yedikuyular'da 4 mevsim hizmet veriyor

Yedikuyular’ın Bungalov Evleri Ziyaretçilerine Hazırlanıyor; Büyükşehir Belediyesi’nin alt ve üstyapı projeleriyle baştan aşağı yenilediği Yedikuyular Kayak Merkezi’nde Bungalov Evler de tamamlanıyor. Farklı ebatlarda inşa edilen 25 modern konaklama tesisi, kış sezonunda ziyaretçilerine konforu yaşatacak.

haber arası detay

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kentin turizm bölgelerini katma değerli yatırımlarla canlandırıyor. Bu kapsamda, Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yapılan projeler de bölgenin çehresini değiştirdi. Ulaşımın kesintisiz şekilde sağlandığı ve kayak donatılarının iyileştirildiği tesiste, yeni ticari ve konaklama merkezleri de oluşturulmuştu. Alt ve üstyapı çalışmaları için toplamda 26 Milyon TL bütçe ayrılan bölgede, “Bungalov Evler” de tamamlanıyor. Farklı ebatlarda 25 adet olarak yapımı gerçekleştirilen modern konaklama tesisinin iç mekânlarında son rötuşlar yapılırken, kış sezonunda hizmet vermesi hedefleniyor.

4 Mevsim Yedikuyular

Akdeniz bölgesi ve çevre illerin en ulaşılabilir kış turizmi tesislerinden olan Yedikuyular Kayak Merkezi’nin ilerleyen süreçte 12 ay esasına göre hizmet vermesi hedefleniyor. Sahip olduğu coğrafyayla trekking, yürüyüş, dağ bisikleti gibi birçok spor dalının da gerçekleştirilebileceği bölgede konaklama hizmetinin de sağlanmasıyla yıllık 500 bin ziyaretçi ağırlaması bekleniyor. Ayrıca Bedesten Çarşısı ile bölgenin onlarca lezzeti de misafirlerin beğenisine sunulacak.

Yedikuyular bölgesinde yol genişletme, bedesten ve bungalov ev çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Başkan Güngör, “Şehrimizin ve bölgenin önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezimizdeki çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yedikuyular Kayak Merkezi’nde sezon hazırlıklarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalarla bölgeye ulaşım sağlayan arterlerde genişletme ve kayak merkezinin bulunduğu alanda bedesten inşaatında sona gelindi. Başkan Güngör, “Bölgede hummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz sezon hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor” diye konuştu.

Bedesten ve Bungalov Evler

Yol genişletme ve bedesten inşaatının yanı sıra bu yıl ilk kez bölgede konaklama hizmetinin de verileceğini belirten Başkan Güngör, “Yedikuyular Kayak Merkezi’mize ulaşım sağlayan arterde lokal genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Yine geçtiğimiz yıl düzen getirdiğimiz satış evlerinin bulunduğu bölgede bir bedesten inşa ediyoruz. Bu çalışmamızda da sona geldik. Bu yıl ilk kez kayak merkezimizde ziyaretçilere konaklama imkanı da sağlayacağız. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapımızı tamamladık. 25 adet bungalov ev inşaatı da hızlı bir şekilde tamamlanıyor” dedi.

Ağaçlandırma da Yapılıyor

Bölgede ağaçlandırma çalışması da başlattıklarını belirten Güngör, “Ekiplerimiz Yedikuyular Kayak Merkezimize 100 adet ardıç ağacı dikimine devam ediyor. İnşallah bu sene bedesten ve bungalov evlerle Yedikuyular Kayak Merkezi’mizin standartlarını daha da yükseltmiş olacağız. Şehrimizin ve bölgenin önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezimizdeki çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçeleri 2022 Yatırım Toplantısı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizde 1 Milyar TL’lik yatırım yaptık. Bu yıl için şehir merkezimizde de 1.7 Milyar TL’lik bir yatırım planladık. İnşallah hep birlikte, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatımızla şehrimizin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Dulkadiroğlu ve Onikişubat 2022 Yatırım Yılı toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, meclis üyeleri, ilçe teşkilat başkanları, Büyükşehir ve KASKİ bürokratları katıldı. AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ve ilçe belediye başkanlarımızla şehrimizi daha nasıl geliştirebiliriz, hemşehrilerimiz için neler yapabiliriz şeklinde yaptığımız istişareler doğrultusunda şehrimiz için projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. İnşallah 2022 yılı şehrimiz için bir yatırım yılı olacak” ifadelerini kullandı.

Şehir Meydan Projesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin birçok noktasında değişim ve dönüşüm projeleri hayata geçirdik. Bunların başında Tarihi Maraş Kale’miz yer alıyor. Hamdolsun tarihi kalemizde restorasyon çalışmalarımızı tamamladık. Diğer bir tarihi mekân olan Kapalı Çarşı’mızda 70 işyerini ve 9 kapısını kapsayan cephe yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Hamdolsun cephemizi siluete yakışır bir hale getirdik. Şehrimiz için hayata geçireceğimiz en önemli projelerden bir tanesi de Valilik Meydan Projesi. Şehrimizin tam ortasında, kent estetiğini bozan ve işlevselliği bulunmayan İl Özel İdaresi’ni de içine alan yaklaşık 40 dönümlük alanda yeni bir proje hayata geçireceğiz. İnşa edeceğimiz yeni meydanda en az bin 500 araçlık bir otopark, yeni cazibe alanları, yeme içme mekânları ve sosyal alanlar yer alacak” ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı

Şehir genelinde ciddi kentsel dönüşüm yatırımlarının hayata geçirildiğini belirten Başkan Güngör, “TOKİ ile iş birliği içerisinde yürüttüğümüz Tekke Kentsel Dönüşüm projemizde önemli bir aşama kaydettik. Saçaklızade de inşa edilen 3 blok ve 100 konutluk projenin ardından diğer rezerv konutlarda da sona geldik. İnşallah en kısa zamanda tüm dönüşüm projelerimizi tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceğiz. Kentsel dönüşüm projesi başlattığımız diğer bir yer ise Sarayaltı-Kanlıdere bölgemiz. Şehir merkezinin trafik yükünü büyük oranda azaltacak olan projenin büyük bir kısmını tamamladık. İnşallah buradaki köprümüzü de tarihi yapısını muhafaza ederek restore edeceğiz. Yine aynı bölgede üç tarihi konağımız var. Burayı tekrardan restore ederek içerisinde yeme içme ve konaklama mekânları olan bir sosyal alana dönüştürerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Dev Ulaşım Yatırımları

Ulaşım yatırımlarına değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, “Sayın Cumhurbaşkanımız şehrimize teşrif ettiğinde Kuzey Çevre Yolu ile ilgili bir arzımız oldu. Cumhurbaşkanımız bu yolun Karayolları’na devredilmesi için gerekli talimatları verdi. İhale aşamasının tamamlanmasının ardından inşallah orada da çalışmalar başlayacak. 5 kilometre uzunluğundaki bulvar ve 210 metre uzunluğa sahip İmran Kılıç Bulvarı ve Köprüsü’nde de çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. İnşallah orası da en kısa zamanda tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine girecek. Bu projenin bize maliyeti yaklaşık 75 Milyon TL. Kahramanmaraş’ımız için önemli bir yatırım olan Tevfik Kadıoğlu Bulvarı üzerine inşa edilecek olan yeni alt geçidin ihalesi yapıldı, süreç devam ediyor. Bir diğer projemiz ise Binevler’den Üngüt’e kadar uzanan caddemiz bizim Prestij Caddemiz olacak. Buraya yeni bisiklet ve yürüyüş yolları inşa edeceğiz. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde başlattığımız yenileme çalışmalarımızda da sona geldik. İnşallah en kısa sürede tüm çalışmalarımızı bitirerek hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.

Şehrin Turizm Potansiyeli Yükseliyor

Şehrimizin turizm alanlarında da bir dizi yenileme çalışmaları gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Güngör, “Kahramanmaraş’ımızın turizm potansiyelini artırmak için yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Bölgemizin gözde kayak merkezlerinden olan Yedikuyular Kayak Merkezi’mizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla şehrimizin turizm potansiyeline önemli katkı sağladık. Bu yıl hedefimiz 500 bin kişiyi kayak merkezimizde misafir etmek. İnşallah bu hedefimizi de gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yıl Yedikuyular’a yeni bungalov evler, otel ve kayak pistleri inşa edeceğiz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlar sayesinde İnşallah Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi sadece bölgenin değil tüm Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden birisi haline getireceğiz” diye konuştu.

Ilıca ve Yeşilgöz Yatırımları

Başkan Hayrettin Güngör, “Kaplıcalarımız da bizim için önemli turizm potansiyeli taşıyan alanlardan bir tanesi. Bölgeye ulaşım sağlayan sorumluluk alanımızdaki arteri yeniledik. İnşallah bu yıl Ilıcaya yeni hamamlar, oteller ve yeme içme mekânları kazandırarak oranın da turizm potansiyelini artıracağız. Şehrimizin doğal güzelliklerinden bir tanesi de Yeşilgöz. Gerçekten doğayla iç içe ve çok ferah bir konuma sahip. Orada da başlatmış olduğumuz yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Mutlaka herkesin gidip görmesi gereken bir yer haline geldi. İnşallah önümüzdeki süreçte Yeşilgöz’e yeni yeme içme mekânları ve sosyal alanlar kazandırarak daha da güzel hale getireceğiz” dedi.

Ali Kayası’na Cam Seyir Terası

Ali Kayası’nın turizme kazandırılmasına yönelik başlatılan çalışmalardan da bahseden Başkan Güngör, “Ali Kayası’na ise bir seyir terası, kafe ve köprü projemiz var. Vatandaşlarımız isterse tekne ile isterse karayoluyla bu turistik tesisi kullanmış olacaklar. İnşallah orası da şehrimizin potansiyelini artıracaktır. Bir diğer dev yatırımımız ise Kılavuzlu Millet Bahçesi. Burada gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarda sona yaklaştık. 70 Milyon TL’lik yatırımla 300 dönüm alan üzerine konumlanan projemiz Akdeniz Bölgesi’nin ise en büyük millet bahçelerinden birisi olacak. Yeşil alanları, yürüyüş yolları, kafe ve restoranları, halı saha, oyun ve spor alanları, amfi tiyatro ve göletiyle bu projemiz şehrimize önemli bir katma değer sağlayacak” diye konuştu.

Yeni Stadyum ve Kültür Merkezi

Başkan Güngör konuşmasının devamında, “Şehrimizin bir stadyuma ihtiyacı var. Mevcut olan 12 Şubat Stadyumumuz artık fonksiyonunu yitirmiş, ihtiyaçlara cevap veremez hale gelmişti. Ayrıca deprem yönetmeliğine aykırı olduğu için takımlarımız burada maç yapamıyordu. Bir de 120 dönümlük alan üzerine kurulan Hanefi Mahçiçek Stadyumumuz bulunuyor. Ancak o da deprem standartlarına uymadığı için çok bir fonksiyonu yok. Durumu Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik ve sağ olsun kendisi de gerekli çalışmaların yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza gerekli talimatları verdi. İnşallah Hanefi Mahçiçek Stadyumumuzun olduğu yerde güzel bir proje hayata geçireceğiz. İçerisinde futbol sahasının, yeme içme mekânlarının, alışveriş merkezlerinin ve sosyal alanların bulunduğu spor kompleksini hayata geçireceğiz. Yine Kültür ve Turizm Bakanlığımızla ortak gerçekleştireceğimiz bir projeyle şehrimiz için önemli konumda olan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’mizde genişletme ve yenileme projesini hayata geçireceğiz. Özellikle gençlerimizin faydalanabileceği bir mekân haline getireceğimiz kültür merkezinde yeni konferans salonları, yeme içme mekânları ve sosyal alanlar yer alacak” ifadelerini kullandı.

Toplamda 26 Milyon TL’lik yatırımla yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi, bir ayda yaklaşık 100 Bin ziyaretçiyi ağırladı. Kış turizminin yeni gözdesi olan tesis, sömestr tatiline hazırlanırken; hizmetler ‘güvenli turizm’ çerçevesinde misafirlere sunuluyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından modern konaklama ve ticaret merkezleri inşa edilerek baştan sona yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizminin yeni gözdesi oldu. Toplamda 26 Milyon TL yatırım gerçekleştirilen tesis, kayak pistleri, telesiyej, bungalov evleri, bedesten çarşısı ve modern restoranıyla misafirlerine sporu ve tatil konforunu bir arada sunuyor. Yaklaşık bir aydır faaliyette olan tesis; yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrarken yaklaşık 100 Bin ziyaretçiyi ağırladı.

Güvenli Turizm: ‘Temassız’ Ödeme

Sömestr tatilinde de ziyaret yoğunluğu yaşanması beklenen tesiste hazırlıklar tamamlandı. “Safe Tourism” (Güvenli Turizm) çerçevesinde hizmet veren Yedikuyular Kayak Merkezi’nde ödemeler de sosyal mesafe tedbirlerince gerçekleştiriliyor. Ziyaretçiler, Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerin ödemesini temassız kredi kartlarıyla yapabilirken, “Kahramankart” da ödemeler için kullanılabiliyor. Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, misafirlerin tesis ile ilgili her türlü bilgiyi 0344 215 75 52 numaralı çağrı hattından alabileceği belirtildi.

Alt ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra Bedesten Çarşısı ve Bungalov Evleri ile çehresi değiştirilen Yedikuyular Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Son derece nezih yeme içme mekânları, konaklama alanları, alışveriş merkezleri ile donattığımız bu tesis inşallah kış sezonunda misafirlerine hizmet vermeye başlayacak. Tüm vatandaşlarımızı bu sezonda Yedikuyular Kayak Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yenilenen yüzüyle hizmet vermeye hazırlanan Yedikuyular Kayak Merkezi’ni ziyaret etti. Alt ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra yeni inşa edilen Bungalov Evler ve Bedesten Çarşı’da incelemelerde bulunan Başkan Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş doğal mirasıyla birçok şehre nasip olmayan güzelliklere sahip. Yedikuyular Kayak Merkezi’miz de bunlardan biri” diye konuştu.

Tüm Yollar Yedikuyular’a Çıkıyor

Yapılan üstyapı çalışmalarının tesise konforlu ve kısa sürede ulaşımı sağladığını ifade eden Başkan Güngör, “Kayak merkezimize yaptığımız ulaşım yatırımlarıyla şehir içinden ulaşım 10 dakikada sağlanılabilir hale geldi. Ayrıca komşu şehirlerimizin yine en hızlı ulaşabileceği kayak merkezlerinden birisi olduğunu da ifade etmeliyiz. Sadece civar şehirlerimiz göz önünde bulundurulduğunda burası yaklaşık 10 milyonluk bir nüfusa hitap ediyor. Burada tabii her geçen yıl altyapımızı güçlendiriyoruz. Geçen yıl yolumuzu genişlettik ve standardı yüksek bir hale getirdik. Su sorunumuz vardı. Yaklaşık 600 metrelik bir sondajla su sorunumuzu da hamdolsun çözdük” dedi.

Konforu ve Sporu Bir Arada Sunuyor

Tesise kazandırılan yapılarla hizmet çeşitliliğinin de artırıldığını dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Son derece nezih yeme içme mekânları, konaklama alanları, alışveriş merkezleri ile donattığımız bu tesis inşallah kış sezonunda misafirlerine hizmet vermeye başlayacak. Burada 25 Bungalov evimiz var. Hemen yanında bir sosyal tesisimiz ve restoranımız var. Yani buraya gelen misafirlerimiz Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerini, lezzetli yöresel ürünlerini ve gastronomisini aynı anda tecrübe edebilecek” cümlelerini kullandı.

Master Planımızla Dev Yatırımlar Geliyor

Master Plan kapsamında yatırımların sürdürüleceğini ifade eden Başkan Güngör konuşmasını, “Uygulamaya aldığımız Master Plan kapsamında, burada gondol, telesiyej ve kayak pistlerinin çoğaltılmasını sağlayacağız. Sadece inşa ettiğimiz Bedesten Çarşı ile tesisimiz 4 bin metrekare kapalı alan kazandı. Bölgede, ilerleyen süreçte yap – işlet – devret modeliyle bir otel de konumlandıracağız. Otel yerleri için de ihale süreçlerimizi sürdürüyoruz, çalışmalara kısa sürede başlayacağız. Ayrıca bir de zirveye seyir terası yapacağız. Bu tesise de gondolla çıkılacak. Bunlar hayata geçtiğinde Yedikuyular Kayak Merkezi’miz 12 ay esası ile çalışmış olacak. Tüm vatandaşlarımızı Yedikuyular Kayam Merkezi’mize bekliyoruz” şeklinde tamamladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.