Agro Haber Girişi : 22 Eylül 2022 10:29

Denizli Ticaret Odası Üye ziyaretlerine devam ediyor.

Denizli Ticaret Odası üyelerini ziyaret edip, onların sorunlarını dinliyor.
Denizli Ticaret Odası Üye ziyaretlerine devam ediyor. Denizli Ticaret Odası Üye ziyaretlerine devam ediyor.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, üyeleriyle işlerini, odalarının hizmetlerini ve sektörlerini istişare etmeye devam ediyor. Bu kez gıda sektöründe faaliyet gösteren DTO üyeleriyle görüşen Başkan Erdoğan, Bayramyeri ve 2’nci Ticari Yol’daki esnafı da ziyaret ederek, hayırlı işler diledi; istekleri ile önerilerini dinledi.

haber arası detay


DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bir dizi üye ziyaretinden oluşan programının ilk durağı olarak iş insanı Halil Pekdemir’i ziyaret etti.

İş adamı Pekdemir, Başkan Erdoğan ile ekibinin çalışmalarını takdirle takip ettiğini dile getirip emeklerinden dolayı teşekkür etti. Pekdemir Ailesi ile çalışanlarına misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Başkan Erdoğan ise ziyaretiyle ilgili olarak “Şehrimizin gıda sektöründeki marka iş insanlarından biri olan üyemiz değerli iş insanı Halil Pekdemir’i, Denizli’mizin yanı sıra Aydın, Manisa ve Afyonkarahisar’daki bayileriyle, Ege Bölgesi’nde önemli ve büyük bir firma haline getirdiği işletmesi Pekdemir Çiftliği’nin idari binasında ziyaret ettik. Sektörleri ile Denizli Ticaret Odamızın faaliyetlerini istişare ettik. İzlenimlerini bizlerle paylaştı; önerilerini dinledik. İş dünyamızdaki takdire şayan emekleri, istihdam ve yatırımlarından dolayı kendilerini kutlar, örnek başarılarının katlanarak artmasını dilerim” dedi.


Başkan Erdoğan’ın ikinci durağı ise DTO üyelerinden Alp Süpermarket ile sahibi Süleyman Gedik oldu. Erdoğan ile beraberindekiler, genç iş adamı Gedik ile de sektörlerinin durumu ve odalarının çalışmalarını değerlendirdi. Gedik, Başkan Erdoğan ile ekibini işletmelerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti. Başkan Erdoğan’a ziyaretlerinde DTO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kocabay, Meclis Üyeleri Ali Önal, Muhammet Alan, Yavuz Aki, iş insanı Nevzat Yakı, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile Özel Kalem ve Medya İletişim Sorumlusu Ömer Altıntaş eşlik etti.


Erdoğan’ın bir sonraki adresi ise dededen toruna aile işletmesiyle bir asrı geride bırakan Denizli’nin güzide markalarından Hacı Şerif ile sahiplerinden Necip Helvacı ve Yunus Helvacı’ydı. Başkan Erdoğan, güler yüz ile tatlı dillerinin yanı sıra sektöründeki öncü ve güçlü yatırımlarıyla dikkat çeken Helvacı Ailesi’nin örnek bir tüccar ve müteşebbis olduğunu belirtip Hacıeyüplü’deki fabrikalarında bir araya geldiği iş insanı baba oğula, kentte iş ve istihdam oluşturan çabalarından dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN ERDOĞAN: “SEKTÖRLERİNİ VE EKONOMİDEKİ SON GELİŞMELERİ ELE ALDIK”

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, ziyaretleriyle ilgili değerlendirmesinde, gıda sektöründeki üyeleriyle fikir alışverişinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdoğan, “Firmalarımızla, sektörlerindeki gelişmeleri yerinde değerlendirme fırsatı bulduk. Denizli Ticaret Odamızdaki faaliyetlerimizi de istişare ettik. Gıda sektöründe uzun yıllardır sürdürdükleri emekleri, iş dünyamızdaki takdire şayan gayretleri, örnek istihdam ve yatırımlarından dolayı, işletmelerimizi, çalışanlarını ve emektar sahiplerini kutluyorum. Başarılarının katlanarak artmasını diliyorum” dedi.


İKİNCİ TİCARİ YOL İLE BAYRAMYERİ’NDEKİ ESNAFI DA ZİYARET ETTİ

Başkan Erdoğan, 2’nci Ticari Yol ile Bayramyeri’ndeki Ticaret Odası üyeleri ile esnafı da ziyaret ederek, işlerini ve sektörlerini konuştu… Beyaz eşya sektöründe hizmet veren Alevgaz’ın sahibi Nail Gündüz ile çalışanlarına hayırlı işler diledi.


İş insanı Gündüz, Başkan Erdoğan ile beraberindekilere, 2’nci Ticari Yol’daki binalarını gezdirdi; işleri, hizmetleri ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgilendirdi. Erdoğan, Gündüz’e sektörleri hakkında ayrıntılı bilgilendirmesi, samimiyeti, ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Azmini takdir ettiğini belirterek çabalarının karşılığının yeni yatırımlar ile istihdama dönüşerek daha da değerlenmesini diledi.


Başkan Erdoğan, daha sonra da sektöründe çok uzun yıllardır hizmet veren Denizli Ticaret Odası’nın üyelerinden Canerler Giyim’in sahibi Coşkun Caner’i ziyaret etti. Hem alışveriş yaptı hem de sektörlerini ve işlerini istişare etti. Ziyaretinin sonrasında Canerler’in sektöründe öncü bir marka olduğunu belirten Başkan Erdoğan, “Sayın Coşkun Caner’in, değerli abimizin fikirleri, bizim yolumuza ışık tuttu; tutuyor. Kendisinden duyduklarımız, moral ve motivasyonumuzu artırdı. Önerileri de bizim için altın değerindedir. Teşekkür ederim” dedi. Erdoğan, ziyaretlerindeki sohbetlerinde Denizli Ticaret Odası’ndaki faaliyetleriyle projelerini de anlattı.


DTO BAŞKANI ERDOĞAN: “BAYRAMYERİ İLE 2’NCİ TİCARİ YOL, DENİZLİ’DE TİCARETİN KALBİDİR”

Başkan Erdoğan son olarak Bayramyeri Meydanı’nın duayen esnafı Yurdal Danışman’ı ziyaret etti. İkilinin hoş sohbetine DTO Meclis Üyesi Önallar Gıda Pazarı’nın sahibi Ali Önal da eşlik etti. Başkan Erdoğan, ziyaretiyle ilgili olarak “Değerli büyüğümüz Sayın Danışman, beyaz eşya ve ev aletleri ile ürünleri sektöründe öncü ve sevilen isimlerden; kendisinin engin tecrübelerinden faydalandık. Odamızdaki faaliyetlerimiz, projelerimiz, sektörleri ve ticari hayatımızla ilgili fikirlerini ve önerilerini dinledik. Teşekkür ederiz” dedi.


Erdoğan ayrıca aynı bölgedeki esnafla da işleri ve sektörleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Denizli Ticaret Odası’ndaki faaliyetleri ve projeleriyle ilgili bilgiler verdi; görüş ve önerilerini almayı da ihmal etmedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerini iş yerlerinde ziyaret ederek dinliyor; sektörlerini ve işlerini istişare etmeye devam ediyor. Göreve geldikleri günden bu yana sürekli sahada olduklarını ve üyelerinin talepleri ile önerilerini dikkate aldıklarını söyleyen DTO Başkanı Erdoğan, “Üyelerimiz, bizlerin varlık sebebidir. Onların beklentilerini, önerileri ile isteklerini dinliyoruz ve not alıyoruz. Çözüm bizimle ilgiliyse hemen gereğini yapıyoruz. Farklı bir mercinin alanına giriyorsa da aldığımız notlar orada kalmıyor, yetkili isimlerle, kurumlarla iletişime geçip çare arıyoruz” dedi.   


DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bu kez kara, hava, deniz yolu ile yolcu, yük, petrol, kargo taşımacılığı faaliyetleri ve kuryelik, depolama, antrepo, gümrük komisyonculuğu ile müşavirlik vb. hizmet faaliyetleri kapsamındaki üyelerinin yer aldığı 4’üncü Meslek Komitesi ile, aynı iş kolundaki üyelerini ziyaret etti. Başkan Erdoğan’a ziyaretlerinde DTO Meclis Üyesi Murat Çetintaş, DTO 4’üncü Meslek Komitesi Başkanı Veli Cengiz ile komite üyeleri Hasan Sağlam ve Âdem Bolat’ın yanı sıra DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin eşlik etti.


Başkan Erdoğan, ilk olarak Adanalı Nakliyat’ın sahibi Âdem Adanalı’yı ziyaret etti. Ardından Aşar Kömür İnşaat Malzemeleri Petrol Nakliyat’ın sahipleri Aşar Ailesi ile Baki Aşar’ı iş yerlerinde, Saygül Lojistik’in sahibi kadın girişimci Hayriye Say’ı da ofisinde ziyaret etti. 


BAŞKAN ERDOĞAN: TAŞIMACILIK SEKTÖRÜMÜZÜ, ÜYELERİMİZLE İSTİŞARE ETTİK

Ziyaretleriyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Erdoğan, “Farklı sektörlerdeki üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek sektörleri ile işlerini konuşuyoruz. Onların beklentileri ile öneri ve şikayetlerini dinliyoruz ve not alıyoruz. Çözüm bizimle ilgiliyse hemen gereğini yapıyoruz. Sorun veya beklenti farklı bir mercinin alanına giriyorsa dan aldığımız notlar orada kalmıyor; yetkili mercilerle iletişim kurup, çare arıyoruz. Oda faaliyetlerimizi de istişare ediyor, projelerimiz ile düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Üyelerimizin de fikirlerini ve tavsiyelerini alıyoruz” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN, ÜYELERİYLE BAĞINI KOPARMIYOR

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, odanın 3’üncü Meslek Komitesi’nin üyeleriyle, yapı ve inşaat sektöründeki üyelerini, iş yerlerinde ziyaret etti. Üyelerinin sektörleri, odalarının hizmetleri, projeleri ve faaliyetleri hakkındaki görüşlerini dinledi. Ayrıca, çalışmalarındaki son durum hakkında da bilgilendirdi. Başkan Erdoğan, üye ziyaretleriyle ilgili olarak “Bizim hizmet anlayışımızı şekillendiren Denizli Ticaret Odamızın üyelerinin beklenti ve istekleridir. Üyelerimizin görüşleri, o nedenle çok değerlidir. Ziyaretlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.


DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Süreyya İnşaat’ın sahibi Süreyya Kaya ile Kaya Ailesi’ni iş yerlerinde ziyaret etti. Denizli Ticaret Odası’ndaki faaliyetlerini, projelerini ve hizmetlerini anlattı; sektörleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı. DTO 3’üncü Meslek Komitesi’nin üyeleriyle ziyaret ettiği Kaya Ailesi’ne, ilgileri ve nezaketlerinden dolayı da teşekkür etti. Öte yandan “Üyelerimizle, sektörlerini ve işlerini istişare etmeye devam ediyoruz; iş yerlerinde ziyaret edip dinliyoruz” diyerek ziyaretinin sebebini de dile getiren Başkan Erdoğan, daha sonra oda üyelerinden AK İnşaat’ın sahibi Ekrem Gündüz’ü de ofisinde ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Sektörleri, odaları ve faaliyetleriyle ilgili önerilerini dinledi. Başkan Erdoğan, DTO üyesi Gündüz’ün iş yerinden “Candan ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ederim” diyerek ayrıldı.

Erdoğan, Denizli Ticaret Odası üyelerinden Yapı Kaya İnşaat’ın sahipleri Mehmet Emin Kaya ve Bilal Kaya kardeşleri de iş yerlerinde ziyaret etti; işlerini, sektörleri ile odalarının hizmetlerini istişare etti. Çalışmaları hakkındaki düşüncelerini dinledi.


BAŞKAN ERDOĞAN: BİRBİRİNİ TAMAMLAYICI AİLE ŞİRKETLERİNİN YOLU AÇIK

Başkan Erdoğan, aynı sektörde yer alan Denizli Ticaret Odası üyelerinden Altınmakas Mimarlık & İnşaat’ın sahibi Nihat Altınmakas ile iş yerleri ortak olan Mimar oğlu Vedat Altınmakas’ı da ziyaret ederek sektörleri ile ilgili istişarede bulundu. Odalarındaki faaliyetleri, projeleri ile hizmet anlayışını anlattı. Başkan Erdoğan, diploma sahibi, iyi yetişmiş pırıl pırıl gençlerin büyüklerinin peşinden giderek yılların birikimini değerlendirip işlerini büyütmek için verdiği mücadeleyi takdirle karşıladığını ifade etti; “Birbirini tamamlayıcı aile şirketlerinin yolunun açık olduğuna inanıyorum. Bereketli günler, başarılar diliyorum” dedi. Altınmakas Mimarlık & İnşaat’ın sahibi Nihat Altınmakas ile Mimar Vedat Altınmakas da Başkan Erdoğan ile meslek komitelerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.


BAŞKAN ERDOĞAN: GENÇ GİRİŞİMCİLERİ TAKDİR EDİYORUM

Denizli Ticaret Odası üyesi Ateş İnşaat’ın sahibi Mahmut Ateş’i de ofisinde ziyaret den Başkan Erdoğan ile beraberindekiler, hayırlı işler diledi. Sektörleri ile işlerindeki güncel gelişmeleri istişare etti. DTO’daki faaliyetleri, hizmetleri ve projeleriyle ilgili düşünceleri ile önerilerini dinledi. Genç girişimci Ateş, kendilerinden her zaman desteğini eksik etmediğini söylediği Başkan Erdoğan’a, ziyaretinden ve ilgisinden dolayı teşekkür etti.


ÜYELERİNİN, ODALARININ ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ DİNLEDİ

Başkan Erdoğan’ın son durağı üyelerinden Çözüm Yapı’nın sahipleri Mehmet Çoban ile Ali Çoban kardeşlerin iş yerleri oldu. Çoban kardeşleri ziyaret ederek sektörleri ile ilgili istişarede bulundu.

Başkan Erdoğan, ziyaretleriyle ilgili olarak “Üyelerimizin odamız, projelerimiz ve hizmetlerimizle ilgili değerlendirmeleri ile önerilerini aldık. Samimiyetleri ve nezaketlerinden dolayı teşekkür ederim. Bizim hizmet anlayışımızı şekillendiren Denizli Ticaret Odamızın üyelerinin beklenti ve istekleridir. Üyelerimizin görüşleri, o nedenle çok değerlidir. Ziyaretlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Erdoğan’a ziyaretlerinde DTO Meclis Üyeleri Erol Kaya, Mutlu Başaran, Mehmet Oğuzhan Şahan, Mehmet Taştan ile DTO 3’üncü Meslek Komitesi Üyesi Tayyip Yolcu eşlik etti.

DENİZLİ PLATFORMU, DENİZLİ TİCARET ODASI’NDA TOPLANDI

Denizli Platformu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ın dönem sözcülüğündeki yeni dönemin ilk toplantısını, DTO hizmet binasında yaptı. Başkan Erdoğan, toplantıyla ilgili değerlendirmesinde “Toplantımızda, bu dönem şehrimiz ve sektörlerimiz için neler yapmamız gerektiğini görüşüp, öncelikli gündemimizi belirledik. Katılım sağlayarak fikirlerini dile getiren platform üyelerimize teşekkürler. El birliğiyle, var gücümüzle, ortak paydamız olan Denizli’miz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


Kamuoyunda kısaca Denizli Platformu olarak bilinen Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu üyesi meslek odaları ile sivil toplum kuruluşları, DTO hizmet binasındaki toplantı salonunda bir araya geldi. Yeni dönemin ilk toplantısı, yeni Dönem Sözcüsü DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın idaresinde gerçekleştirildi. Dönem Sözcüsü Erdoğan, toplantının açış konuşmasında, platform üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Erdoğan, “Denizli Platformu’nu, bu dönemde daha etkin, yetkin ve daha güçlü bir hale getirmek için her daim geniş katılım olmasını umut ediyoruz. Öyle olmadığında en küçük sorunları bile çözmek zorlaşıyor. Güçlü bir platform istiyorsak, iyi bir katılım olması gerekiyor. Biz tüm fikirlere açığız. Bu dönem biraz daha farklı bir yöntemle yol almak istiyorum. Bu platformda gündeme gelecek tüm konuları, gerekli yerlere hep beraber dile getirmek arzu ediyoruz. Şehrimizle ilgili hangi konu dile gelirse gelsin artık platform çantasını eline alacak, ilgili yerlere ve makamlara giderek onu anlatacak. Böyle olursa daha etkili olacağımıza inanıyorum. Mesela ilgili bakanlık Ulaştırma ise başkanlarımızla beraber Ulaştırma Bakanlığı’na gidip derdimizi anlatacağız. Ticaret ile ilgiliyse Ticaret Bakanlığı’na, tarımla ilgili ise Tarım Bakanlığı’na gideceğiz. Böyle olur isek daha etkin olabiliriz diye düşünüyorum. Uçak seferleri konusunun gündemimize girmesi için toplantı öncesinde bize iletildi. Bunun yanında benim asıl gündeme getirmek istediğim ve Denizli’mizin demir yolu taşımacılığı ile ilgili problemini bu süreçte çözmeyi çok arzu ediyoruz. Biz bunu her yerde çok kez dile getirdik; Cumhurbaşkanımıza kadar da taşıdık. En kısa sürede bu konuyu inşallah Ulaştırma Bakanı’mıza da giderek aktaracağız… Demir yolumuz özellikle Aydın-Selçuk’a kadar bizim tek hattı; bir kere hızlı bir şekilde çift hata çevirmenin yoluna bakacağız. Yine gitmişken özellikle limanlara direkt ulaşımın sağlanması için hiç aktarma yapmadan gidiş ile ilgili Denizli Platformu olarak şu an bu konuyu ele alıp karara bağlayıp bunun üzerinde duracağız” diye konuştu.


TEK TEK GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın konuşmasının ardından diğer STK temsilcileri de farklı konulardaki görüşlerini dile getirdi.


ERDOĞAN: DENİZLİ’MİZİN İHTİYAÇLARI VE BEKLENTİLERİ İÇİN SEFERBER OLDUK

Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, toplantıyla ilgili değerlendirmesinde ise “Denizli Platformumuz, yeni döneminin ilk toplantısını tamamladı. Öncelikli gündemini ve neler yapılacağını karara bağladı. Platformumuz, Dönem Sözcülüğümüzde topyekûn hareket ederek ulaşımdan turizme, sanayiden tarıma kadar tüm alanlarda gereken ne varsa ilgili yerlere iletmeye devam edecek. Denizli Platformu’muzun üyesi sivil toplum kuruluşlarımız, Denizli’mizin ihtiyaçları ve beklentileri için seferber oldu. Bundan sonra atacağımız her adım, daha iyisi ve daha güzeline bir an önce ulaşmak için olacak. Şehrimizin konularını ve önceliklerini, ilgili her yere en kısa zamanda el birliğiyle ulaştıracağız” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.