Siyaset Haber Girişi : 28 Ekim 2023 21:37

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşad Cebeci, Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna bir yazı yayımladı

28 Ekim 1923'te Çankaya'da milletimize müjdeyi verdi Atatürk; "Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz".

Dünya tarihinde emsali görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesi ve direnişin öyküsü.. Her yanı imkansızlıklarla dolu,yokluğun,çaresizliğin kol gezdiği,harap ve bitap düşen bir milletin küllerinden yeniden doğarak ayağa kalktığı,istiklal ve istikbal için akıl sınırlarını zorlayacak olan bir destanın ta kendisiydi milli mücadele..

haber arası detay

 

Her metrekaresine sirayet etmiş olan sömürge ustası devletler ve içeride bunlara maşa olmak için çırpınıp duran hainlikte usta,karakter fukaraları ile dolu bir memleket.. 
Bu karanlığı dağıtacak,umutsuzluğu umuda dönüştürüp,Türk milletinin çiğnenen onurunu yerden kaldırıp bayraklaştıracak bir mucize gerekiyordu. 
Ve tüm bu çaresizliğin ortasından fışkıran ulu bir çınar,karanlığı söküp atan bir Güneş gibi memleketin üstüne doğdu Mustafa Kemal..

O'na inanan yüce Türk Milletinin gücü ve kararlılığı ile başlayan Kurtuluş mücadelesi, cephe cephe büyüyen bir direniş,bir hürriyet ateşine dönüştü. Türk milletinin inancı,Mustafa Kemal Atatürk'ün çelikleşen iradesi ile birlesince ,Kuvayi milliye ruhu vatanın her yanını sardı,düşman adeta memleketin her ücrasından sökülüp atıldı. Dünya varoldukçakonuşulacak,tüm mazlum milletlere namzet olacak bir mücadele sonrası zafer Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ayrılmayan Türk Milletinin oldu. 
Ve 28 Ekim 1923'te Çankaya'da milletimize müjdeyi verdi Atatürk; "Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz".
Yüz yıl önce,eşsiz bir destan yazılarak kazanılan Cumhuriyet, Yüz yılda her alanda azim ve kararlılıkla çalışan,üreten Türk milletinin emsalsiz vatanı Türkiye'mize dönüştü.
Bu gurur ve onur ile 29 Ekim 2023'e yani Cumhuriyetimizin 100. Yılına eriştik. Yüz yıl sonra bile,Aziz Atatürk'ümüzün Gençliğe hitabesinde de belirttiği gibi,Memleketin dahilinde gaflet,dalalet ve hıyanet içinde  olan,Cumhuriyetimize,Atatürk'ümüze besledikleri kin ve nefreti kusan,cesaretlerini nereden aldıkları belli olan,acziyet sahipleri 100 yıl öncesinde olduğu gibi,şimdi ve yüzyıllar boyunca da acziyetleri ile yaşayacak,Atatürk'ümüzün izinden ayrılmayan Türk Milletinin evlatları var oldukça kin ve nefret   dolu emellerine ulaşamayacak,ebediyen layık oldukları karanlık çukurlardan çıkamayacaklar.
Şan ve şerefle dolu 100 yılın ardından,daha nice 100 yıllara ulaşacak olmamızın inancıyla,tüm Milli mücadele kahramanlarımızı ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad,azizTürkiyemiz ilelebet payidar, Cumhuriyetimizin 100. Yılı ise Milletimize kutlu olsun.  
Ne Mutlu Türk’üm diyene !

Kürşad CEBECİ
İYİ Parti Seferihisar İlçe başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.