Ekonomi Haber Girişi : 11 Eylül 2023 11:28

İZİKAD genç girişimcileri desteklemeyi sürdürüyor

İZİKAD genç girişimcileri desteklemeyi sürdürüyor

Gençlerin girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla düzenlenen ve İzmir İş Kadınları Derneği’nin gelenekselleştirdiği 11. Genç İZİKAD Proje Yarışması sonuçlandı. Kazanan öğrenci gruplarına ödülleri düzenlenen bir tören ile verildi. 

haber arası detay

 

SwissOtel Büyük Efes’de yapılan törene Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Gökçen Kaya, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) Proje Direktörü Oya Ersöz, İzmir Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen ile birlikte paydaş kurumların temsilcileri ve İZİKAD üyeleri katıldı.  Toplantıda İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında  sunum gerçekleştirdi. Dereceye giren öğrencilerin 10 dakikalık sunumlarla projelerini anlattığı gecede,  İZİKAD üyeleri bir aplikasyon aracılığı ile online olarak puanlama yaparak yarışmanın sonucunu belirlediler. Mentörlüğünü Özden Erten’in yaptığı Yeşil-İZ Grubu birinci olurken, Elif Ulu Ercan’ın mentörlüğünü yaptığı Yeriz Grubu ikinci, mentörlüğünü Beril Ceylan’ın yaptığı Ecoserenus Grubu üçüncü oldu. 


Sezgin:“Proje yarışması aslında bir eğitim süreci”

Genç İZİKAD Projesi kapsamında girişimci adayı gençlerin takımlar kurarak iş fikirlerini projelendirdiği Genç İZİKAD Proje Yarışması’nda katılımcı öğrencilere eğitimler de verdiklerini hatırlatan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “İş fikirlerini nasıl projelendireceklerini, bu projelendirme sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini uzmanlar tarafından verilen eğitimlerle gençlere aktardık. Tüm bu eğitimler sonucunda ortaya çıkan projelerin her geçen yıl gelişerek ve çeşitlenerek kapsamı da genişliyor. İZİKAD olarak gençlerimizin inovatif projeler yaratmalarına katkı koyuyor olmaktan dolayı mutluyuz” dedi. 

Mentörler ile proje geliştiriyorlar

Bu süreçte her takıma mentörler atadıklarını ve tüm süreçlerde gençlere destek vermeyi sürdürdüklerini anlatan İZİKAD Başkanı Sezgin, “Fikirlerin önce projeye dönüşmesi ve sonrasında da gerçekleştirilmesinin yolu, fikrin her yönden değerlendirilerek doğru şekilde projelendirilmesinden geçiyor. Bu da son derece katmanlı bir süreç. Gençlere mentörlerimiz eliyle bu yetkinlikler de aşılanıyor. O sebeple adı proje yarışması olsa da Genç İZİKAD Proje Yarışması aslında üst seviye bir eğitim süreci. Bu süreci bizimle yaşayan, dereceye giren, girmeyen tüm gençlerimizi kutluyor,  mentörlerimiz ve jüri üyelerine teşekkür ediyorum” konuştu. 


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.