Siyaset Haber Girişi : 18 Mart 2023 21:50

Karol adaylık için kolları sıvadı

Karol adaylık için kolları sıvadı

Urla Devlet Hastanesi Sağlık ve Bakım Hizmetleri olarak görev yapan Sibel Karol 28.Dönem Milletvekilliği adaylığı için kolları sıvadı..

haber arası detay


İzmir 1.Bölge milletvekilliği aday adaylığı için ekibi ile yola çıkan Karol’un ilk durağı İzmirtürk Tv oldu.Duayen gazeteci Recep Çakılkaya’nın sorularını canlı yayında yayınlayan Karol,aday olduğunu ve projeleri ile İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’de örnek olacak projeler yapmak için ve ayrıca tüm sağlık çalışanlarının sesi olmak adına bu seçimde bende varım diyerek seçmenlerine hitap etti.

Tv programının ardından Akparti İzmir İl Başkanlığına geçen Karol adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.
Basın açıklamasında ;
Izmir’ de yaşayan ve Izmir’ i seven kıymetli hemşehrilerim  Bu hafta Urla Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü görevimden Vatanıma hizmet etmek için istifa etmiş bulunmaktayım. 27 yıldır sağlık alanında görev alan bir kardeşiniz olarak, kadınların, gençlerin ve mesleğimizin gücünün ve çoğunluğunun gür sesi olarak meclisimizde temsil etmekten büyük onur ve gurur duyacağım.

Pandemide, savaşta, acil durum ve afetlerde her yerde olan sağlıkçılar artık Meclisimiz’de de yer almalı düsturu ile yola çıktım. 
 İzmir halkının yüzünü güldürmek, beklentilerini ve hayallerini gerçekleştirmek, bölgenin temsilde gücünü biraz daha artırmak gibi lokal sorunlara eğilerek Izmir’ in Mecliste daha güçlü temsil edilmesi için bu kutlu yola baş koydum. Cumhur İttifakına inandığım yolda yürümek için Hemen Şimdi Türkiye Yüzyılı Vizyonunda görev almak için 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayıyım. Allah yar ve yardımcımız olsun.  

Bu süreçte tüm milletvekili aday adayı olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.    
Manisalı hemşehrilerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Sibel Karol,duygu ve düşüncelerinini basın açıklaması ile dile getirdi.basın açıklamasında hazır bulunan Ege Manisalılar Federasyonu Başkanı Halit ORAN;
Bizler İzmir’de yaşayan 208 bin Manisalı olarak Sibel hanımı inşallah vekil olarak Ankara’ya göndereceğiz ve ilkeli duruşu ile bizlere her zaman destek olan hemşehrimizle gurur duymaya devam edeceğiz dedi,ardından söz alan Balçova Manisalılar Derneği başkanı Hasan Akbıyık ise demecinde ;
Bizlerde Balçova bölgesinde bulunan 5000 Manisalı hemşehrimiz ile Sibel hanımın yanında olduğunu bildirmek isteriz diyerek sözlerini son verdi.
İl binasında yapılan basın açıklamasının ardından Buca’da güzellik merkezi açılışına katılım sağlayan İzmir 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Sibel Karol yoğun ilgi ile karşılandı…
Güzelik merkezi eğitim akademisinde kadınların ve gençlerin ilgilisi ile karşılaşan Karol; sektörün sorunlarını dinleyerek not aldı ve kadınların dayanışma içinde olması gerektiğini ve seçildiği taktirde Ankara’ya gider gitmez bu işle ilgileneceğinin sözünü verdi.
Fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.
Haber ; Vizyon Medya Grup


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.