Planlama Haber Girişi : 30 Eylül 2021 21:58

Topodrone vtol lidar tarama uçağı ile geniş alanları haritalayın

Topodrone vtol lidar tarama uçağı ile geniş alanları haritalayın Topodrone vtol lidar tarama uçağı ile geniş alanları haritalayın

Topodrone vtol lidar tarama uçağı ile geniş alanları haritalayın : Rus drone üreticisi Topodrone Lidar 200 Ultra cihazı ile adından sözettirmeyi başararak haritacıların gözdesi olmaya aday cihaz olarak gösteriliyor.  Kolay kullanımlı Topolidar yazılımı sunan firma 200m den 350m genişliğinde lidar tarama yapabiliyor.

haber arası detay

 

90 dakika uçuş süresi, RGB, Multispektral kamera ve Lidar tarama cihazı takılabiliyor. 6km2 yaklaşık 600 hektar alanının taramasını yapabilecek kapasiteye sahip, tek uçuşta 100km yol katedebiliyor. Dünyada en son hava lazer tarama sistemini kullanılan sayılı vtol araçlar arasında gösteriliyor.

m2 ye 125 nokta atabiliyor. 1/500 ölçekte ortofoto yapma imkanı sunuyor.  Bu cihazı kullanmak için birkaç gün eğitim yeterli oluyor. standart bir GNSS alıcısı ve rota planlama için bir dizüstü bilgisayar yeterli geliyor.
Özellikle büyük alanlar, otoyollar, boru hattı projeleri yani koridor haritalama oldukça başarılı bir cihaz olarak gösteriliyor. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.