Ekoturizm Haber Girişi : 26 Ekim 2022 10:24

Bahabey Çamlığı Ekoturizm alanına dönüşüyor.

Bahabey Çamlığı Ekoturizm alanına dönüşüyor.

Çorum Belediyesi, şehre yeni vizyon kazandıracak projelere imza atmaya devam ediyor. Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen projenin imza töreni Giresun’da yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin arasında imzalanan protokol ile Bahabey Çamlığı’nda yapılacak çalışmalara % 70 oranında hibe verilecek.

haber arası detay

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,Bahabey Çamlığı Eko-Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Projesi imza töreni sonrası yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden beri Çorum’u her alanda cazibe merkezi haline getirecek önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Turizm konusunda da şehri cazibe merkezi haline getirecek önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini, yapacakları çalışmayla Bahabey Çamlığı’nı eko-turizm alanı haline getireceklerini kaydeden Başkan Aşgın, “İlimizde önem arz eden değerlere yönelik farkındalığın ve çevreselkentsel kalitenin artırılması, turizm potansiyelinin harekete geçirilmesine ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Şehrin nefes alan bölgelerinden olan, şehrin adeta oksijen kaynağı durumundaki Bahabey Çamlığı’nda hayat geçirecekleri ekoturizm projesine DOKAP’ın verdiği destek nedeniyle Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e teşekkür eden Başkan Aşgın, “Projemize DOKAP tarafından yaklaşık 1,5 Milyon TL hibe verildi. Projeyi kısa zamanda tamamlayıp hizmete sunacağız. Çorum’umuz, insanların aileleriyle vakit geçirebileceği nezih bir dinlenme ve eğlence mekanı kazanmış olacak. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Aşgın, “Bahabey Çamlığı Ekoturizm Altyapısının geliştirilmesi projesi ile trekking, dağ bisikleti, botanik ve çiftlik turizmi, oryantiring v.b faaliyetleri proje alanında hayata geçirmeyi planlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


 

Etiketler : DOKAP
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.