Ekonomi Haber Girişi : 14 Eylül 2023 12:03

BASİFED’den 2. iş ve güç birliği buluşması

BASİFED-GÜNMARSİFED üyeleri Ayvalık’ta buluştu 
BASİFED’den 2. iş ve güç birliği buluşması

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) iş ve güç birliği buluşmalarına devam ediyor. Federasyonlar ve üye dernekler arası iletişim ve etkileşimi güçlendirmek ve bölgesel işbirliklerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘BASİFED-GÜNMARSİFED İş ve Güç Birliği Ortak Toplantısı Ayvalık Bacacan Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye dernek başkanlarının yanı sıra, BASİFED Baş Ekonomisti Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen ve Dr. Serdar Şahinkaya da katıldı.

haber arası detay


BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ve Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bekki’nin açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda, iş dünyasının sorunlarını gerçekçi bir şekilde dile getirebilmek, ekonomi politikalarına yön verebilmek adına sivil toplumun güçlendirilmesi gerektiğine, bunun da ancak dayanışma ile sağlanabileceğine vurgu yapıldı.


Ortak Zirve hedefi
BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, TÜRKONFED şemsiyesi altında bölgesel olarak bir yapı oluşturan federasyonların kendi aralarında ilişkilerini güçlendirme amacıyla GESİFED’den sonra GÜNMARSİFED ile buluşarak bu sürece devam ettiklerini söyledi. Kasalı, toplantıların sonunda bölge federasyonları olarak ortak bir Zirve düzenlemeyi amaçladıklarını vurguladı. 
Güçlü derneklerin güçlü federasyonları, güçlü federasyonların da güçlü konfederasyonları oluşturacağına dikkat çekilen söz konusu toplantıda, ortaya çıkan bu bölgesel dayanışmanın bir örnek teşkil ederek TÜRKONFED çatısı altındaki diğer federasyonları da harekete geçireceğinin altı çizildi.


Ekonomiyi değerlendirdiler, birbirlerini yakından tanıdılar
GÜNMARSİFED Genel Sekreteri Erdoğan Dur ve BASİFED Genel Sekreteri Sinan Gültekin, federasyon faaliyetleri ve yeniden yapılanma süreçleri hakkında birer sunum gerçekleştirdiler. GÜNMARSİFED ve BASİFED üye dernek başkanları da kendi çalışmaları hakkında bilgiler paylaşırken, BASİFED Baş Ekonomisti Prof. Coşkun Küçüközmen, Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı.
Her iki federasyonun da birbirlerini benchmark alarak  bundan sonraki süreçte hayata geçirecekleri fikir, proje ve çalışmalarına daha da değer katmalarını sağlayacak bu buluşma, üyeler arası ticari işbirliğini arttırılması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen, hızlı tanışma ve hızlı kartvizit alışverişi esasına dayanan Speed Network oturumu ile sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.