Ekonomi Haber Girişi : 31 Ağustos 2023 23:29

BASİFED üniversite-iş dünyası ilişkilerini güçlendiriyor

BASİFED Yaşar Üniversitesi ile ortak projeleri artıracak
BASİFED üniversite-iş dünyası ilişkilerini güçlendiriyor

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) üniversite sanayi işbirliğini yeni projelerle daha ileriye taşımak amacıyla gerçekleştirdiği üniversite ziyaretlerini sürdürüyor. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı başkanlığındaki BASİFED heyeti, farklı projelerde paydaş olduğu Yaşar Üniversitesi’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. 

haber arası detay


Yaşar Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Levent Kandiller ziyaretine İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı ve USAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Telcioğlu katıldı. 

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, iş dünyasının akademiye yeterince yakın olmadığını belirterek bu ziyaretlerde akademi ile iş dünyasını yakınlaştırmayı ve işbirliklerini artırmayı hedeflediklerini söyledi. 
Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu zorlu süreçte akademi-sanayi işbirliğinin artması gerektiğine vurgu yapan BASİFED Başkanı Kasalı, “Bu ziyaretler açıkçası bizi umut ile dolduruyor. Burada yapılan çalışmaları gördükçe iş dünyası ile akademinin çok daha güçlü işbirliklerine imza atması gerektiğine olan inancımız ve bu birlikteliği sağlayacak motivasyonumuz artıyor” dedi. 

Kasalı: “Kadın sorunu Türkiye meselesi”

Yaşar Üniversitesi ile BASİFED olarak işbirliklerinin olduğunu hatırlatan BASİFED Başkanı Kasalı, “İşbirliklerimizi çoğaltmak, geliştirmek istiyoruz. Özellikle kadın meselesi konusunda işbirlikleri geliştirebiliriz. Kadın meselesi çözülmeden bu ülkenin hiçbir sorunu çözülemez” dedi.100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de bunu görerek İzmir İktisat Kongresi’nden önce Kadın Kongresi’ni topladığını hatırlatan Kasalı, “Biz de BASİFED olarak 100. yılında ikinci kez toplanan İzmir İktisat Kongresi’nden önce Kadın Kongresi’ni, İZİKAD yürütücülüğünde topladık. Bu kongreyi gelenekselleştirerek marka yapma hedefimiz var” dedi. 
Yaşar Üniversitesi ile üye derneklerinin halihazırda işbirlikleri olduğuna vurgu yapan Kasalı, ”Bizim bundan sonraki yürüyüşümüzde Yaşar Üniversitesi partnerliğini daha güçlü olarak göreceğiz diye düşünüyorum. Akademinin bize doğal partner olması bize büyük bir güç katacaktır” diye konuştu.

Kandiller: “BASİFED ile işbirliğini arttıracağız”

Yaşar Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Levent Kandiller ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getirerek, üniversite sanayi iş birliklerine önem verdiklerini belirtti. Yaşar Üniversitesi bünyesinde yürütülen Avrupa Birliği projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Kandiller, “BASİFED kentimizin en önemli iş dünyası STK’larını bir araya getiren bir çatı örgüt. Önümüzdeki dönemde BASİFED ile daha fazla iş birliği yapabileceğimizi öngörüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.