Cumhuriyet Köyü Eko Turizm Projesi İzmir Tire'de 1 milyon 73 bin m2 alanda kuruluyor

Cumhuriyet Köyü Eko Turizm Projesi İzmir Tire'de 1 milyon 73 bin m2 alanda kuruluyor
İdeal Cumhuriyet Köyü Ekoturizm Projesi İzmir Tire'de Hayata Geçiyor.
Cumhuriyet Köyü Eko Turizm Projesi İzmir Tire'de 1 milyon 73 bin m2 alanda kuruluyor

Türkiye'nin en büyük eko turizm ,  kırsal turizm tesis alanı amaçlı projesi İzmir ilinin Tire ilçesinde 1 milyon 73 bin m2 alanda yapılıyor. 

haber arası detay


Projemizin ortaya çıkmaya sebebi; Gelişen ve değişen teknolojik dünyamızda, Küresel salgınların ve doğal afetlerin, küresel ısınmanın tahribatı ile doğal yaşama duyulan özlemdir. Bu ihtiyaçları karlışamak için ideal Cumhuriyet Köyü Projesinden ilham alarak, 100. yıl projesi olarak hayata geçirmek istiyoruz.
Ekoturizm kırsal turizm tesis alanı projesi  İdeal Cumhuriyet Köyü Projesi'nden ilham alınarak yapılmaktadır. Projenin fütüristleri; Gürsel Atalay ve Beytullah Yılmaz'dır. Projemizin yasal izinleri ve ruhsat süreci uygulanabilirliliği %99 dır. %1 ihtimal Ekoturizm / Kırsal turizm tesis alanı yönetmeliğinde yapılacak herhangi bir değişiklik bizi etkileyebilir.

İdeal Cumhuriyet Köyü projesi sürdürülebilir inovatif bilgi ve becerileri kullanarak, çevreye duyarlı , ideal Cumhuriyet Köyü Projesi'nden esinlenerek hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.
Projemiz hayata geçirilirken Ekoturizm / Kırsal Turizm Tesis Alanı imar yönetmeliğinden gidilmektedir. Projemizin ilk resmi aşaması olan 24 resmi kurum/kuruluş uygun görüşü yazıları yazılmış, 10 resmi kurumdan uygundur yazısı gelmiştir. Proje sürecimizin resmi herhangi bir engeli bulunmamaktadır.  Tüm resmi süreçlerimiz hızlı bir şekilde gitmektedir. Projemizin faaliyete geçmesi için öngörülen süre 12 aydır. 3 ay sonra imara esas jeoteknik sondaj çalışmaları ve 1/1000 ölçekli Fotogrametrik Halihazır Harita çalışmalarımız başlayacaktır.
İdeal Cumhuriyet Köyü Projemizi 1 milyon 73 bin m2 alanda yapıyoruz; Projemizin resmi uygunluk sürecini Ekoturizm / Kırsal Turizm Tesis Alanı yönetmeliğinden gidiyoruz. Projemizin 1/5000 ölçekli Turizm Alanı Amaçlı Nazım İmar Planı İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1/1000 ölçekli Ekoturizm / Kırsal Turizm Tesis alanı amaçlı uygulama imar planını Tire Belediyesi tarafından askıya çıkarılacaktır.

Projemizde Ekolojik Köy Evleri, organik tarım alanları, Taş Baskı Zeytinyağı Fabrikası, Mandıra, Yöresel Satış Üniteleri Köylü Pazarı,  Yöresel Lezzet Durakları Gastronomi Lokantası, Agro Turizm Etkinlikleri, At Çiftliği, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, Organik Seralar, Amfi Tiyatro, Rekreasyon alanları, Helikopter pisti, Cami,Cemevi,Araç Şarj istasyonları, Büyük ve Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, Yöresel Ürün satış Dükkanları, Bungalow Apart Oteller, Yaşlı Bakım evi rehabilitasyon merkezi, Kütüphane, Sağlık Ocağı, Jandarma Binası, Okul, spor tesisleri, trekking ve yürüyüş yolları, geri dönüşüm tesisleri vb gibi birçok sosyal yaşam üniteleri yer alacaktır. Kendi kendini doyuran dışa bağımlı olmadan yaşayan örnek bir Ekolojik köy olarak projemizi inşaa etmeyi planlıyoruz, Sağlık Turizm Odaklı Köy olan Projemiz Kırsal Kalkınma da büyük hamle yaparak, bölgedeki yöresel halk ile harmanlama yaşanarak çevre köylere de ekonomik katkı sağlayacaktır,   Cumhuriyet Köyü Projesi hakkında geniş bilgi almak için Beytullah Yılmaz 0 544 608 84 80 nolu telefonu arayabilirsiniz. ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz