Edremit Belediye Başkanı Arslan, 19 Mayıs’ı kutladı

Edremit Belediye Başkanı Arslan, 19 Mayıs’ı kutladı
104 yıl önce yakılan bağımsızlık ateşi halen yanıyor
Edremit Belediye Başkanı Arslan, 19 Mayıs’ı kutladı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, gençlerin ve tüm vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. 

haber arası detay


Arslan 19 Mayıs mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşi, İstikbal ve İstiklalimiz yolunda kaderimizi değiştiren tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un yıldönümündeyiz.

104 yıl önce yakılan milli mücadele ateşi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin topyekûn genç yaşlı, kadın erkek demeden yokluklar içerisinde ortaya koyduğu eşsiz bağımsızlık mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Tarihimizde ki dönüm noktalarından olan bu anlamlı günü Atamız Türk gençliğine emanet ederek gençliğimize verdiği önemi ve güveni göstermiştir. 

100 yıldır Ata’sının izinden yürüyen Türk gençliği ve aziz milletimiz; Cumhuriyetimizin İkinci yüzyılında da Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak O’nun gösterdiği yoldan kararlılıkla yürüyecektir. 
Bu inanç ve duygularla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, bağımsızlık için canlarını veren şehitlerimizi saygı, sevgi, özlem ve minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz