FELDA IFFCO Gıda’nın tüm hisselerini satın aldı

FELDA IFFCO Gıda’nın tüm hisselerini satın aldı
IFFCO Türkiye, daha geniş bir kitle ve pazara hitap edecek
FELDA IFFCO Gıda’nın tüm hisselerini satın aldı

IFFCO Grup, 26 Eylül 2023 tarihinde %50 ortağı olduğu grup şirketi Felda Iffco Gıda’nın hisselerinin tamamını satın alarak dünya üzerinde 49 ülkedeki 95 operasyonuna bir yenisini ekledi. 

haber arası detay

 

Felda Iffco Gıda, yoluna IFFCO Turkey Gıda San. ve Tic. A.Ş. olarak devam edecek. IFFCO Türkiye CEO'su Sayın Güven Geriş yaptığı açıklamada; uzun süredir beklenen sürecin sonunda tamamlandığını ve bundan sonra işleyişlerine IFFCO Turkey Gıda ismiyle devam edeceklerini belirtti.

49 ülkede 95 operasyonu bulunuyor

IFFCO; merkezi Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan, hızlı tüketim ve endüstriyel yiyecek sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Yağ pazarı dinamikleri hakkında derin çalışmaları olan IFFCO, gıda başta olmak üzere gıda dışı endüstrilere de geniş portföyde ürünler ve hizmetler üretip pazarlamaktadır. 1975'te kurulan bir şirket olarak, bugün, dinamizm ve yenilikten beslenen birçok başarılı markaya sahip. IFFCO Grup, 49 ülkede 95 operasyonu bulunan ve 12.000'den fazla çalışanı ile ürünlerini 5 kıtaya ulaştırıyor. Firma 80'den fazla marka ile globalde yer edinmiş çok uluslu bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

IFFCO Türkiye, daha geniş bir kitle ve pazara hitap edecek

Felda Iffco Gıda 2009 yılından beri İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan son teknolojik donanıma sahip endüstriyel bitkisel yağ fabrikasıyla hem lokal hem de ihracata yönelik küresel üretim yapan öncü firmalardan biri olmayı çok kısa sürede başarmıştır. Bu dönüşüm ile birlikte IFFCO Türkiye daha geniş bir kitle ve pazara yeni bir heyecanla ve yatırımla hitap etme fırsatına sahip olacak.
 

Yorum Yaz