Kemalpaşalı sanayicilere enerjide yeşil dönüşümü anlattılar

Kemalpaşalı sanayicilere enerjide yeşil dönüşümü anlattılar
Schneider Electric’ten Enerjide Yeşil Dönüşüm semineri
Kemalpaşalı sanayicilere enerjide yeşil dönüşümü anlattılar

Sanayicilerin en önemli maliyet unsurlarından biri olan enerji konusunda Schneider Electric, Kemalpaşalı sanayicileri bilgilendirdi.  Schneider Electric, İzmir-Kemalpaşa Ramada Otel’de “Enerji Yönetimi, Dijitalleşme ve Servis Çözümleri” başlığı altında enerjide yeşil dönüşümü anlattı. Seminerde Enerji Yönetim Yazılımı PME ve Müşteri Deneyimi, Aktif Filtre Çözümleri ve Kalite Analizörü, ISO50001 – Enerji Yönetim Standardı, Yeni Enerji Alanları, Mikro Şebekeler ve Enerji Depolama ile GES Yatırımı konuları ele alındı. 
Etkinliğe Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Bölge Müdürü Elektrik Mühendisi Mükremin Zülkadiroğlu, KOSBİ Elektrik Şube Müdürü Mustafa Öztürk ve bölge firmalarının enerji birimi yöneticileri katıldı. 

haber arası detay

 

Toplantının açılışını Enerji İzleme Sistemleri ile Dijital Dönüşüm sunumuyla Advenso Mühendislik’ten Mustafa Porsuk yaptı. Günümüzün artan enerji tüketim ihtiyaçları ve yükselen maliyetlere işaret eden Mustafa Porsuk, karmaşıklaşan enerji üretim metotlarının ve işletmelerde ihtiyaç duyulan detaylı analizlerin tek bir program çatısı altında toplanmasını sağlayan Schneider Electric Power Monitoring Expert Enerji yönetim sisteminin detaylarını anlattı. 
Bu sistem sayesinde oluşturulan akıllı alarmlar, otomatik raporlama sistemleri ve trendlerin firmalara sağladığı tasarrufları örnekleri ile anlatan Porsuk, “Firmalara Avrupa Birliği tarafından şart koşulan ISO 50001 şartları bu kapsamlı program tarafından standart olarak karşılanıyor” dedi.

Endüstride sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji kaynakları

Daha sonra ‘Micro Şebekeler ve Yeni Enerji Alanları’ başlığı altında Schneider Electric EcoStruxure Çözüm Mimarı Mehmet Onur Aybar bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Aybar, artan enerji talebini sürdürülebilir ve ucuz çözümlerle karşılamak için hayatımıza giren yenilenebilir enerji kaynakları ve yeni enerji alanlarını en verimli ve dirençli şekilde izleyip yönetmenizi sağlayan Schneider Electric Mikro Şebeke çözümlerini anlattı. Schneider Electric Servisler Satış Müdürü Ömer Sezer ise ‘Endüstride Ecofit ve Modernizasyon Çözümleri’ sunumuyla Schneider Electric Servisler Bölümünün faaliyetlerini dinleyicilerle paylaştı. 
Schneider Electric Enerji ve Sürdürülebilirlik Servisleri Lideri Burcu Akbaş ise ‘Endüstride Sürdürülebilirlik ve ISO 50001 Uygulamaları’ başlığı altında bir sunum yaptı. Enerji Yönetiminin üretim kalitesinden, güvenlikten fedakârlık etmeksizin ve üretimi azaltmaksızın enerjinin verimli kullanımı doğrultusunda yapılandırılmış ve organize edilmiş disiplinli bir çalışma olduğunu söyleyen Akbaş, “Doğru enerji yönetimi ile Enerji maliyetlerinin azaltılması, daha az sera gazı emisyonu, değişen enerji fiyatlarından daha az etkilenme, iyileştirme fırsatlarına ilişkin bilgi ve kurumsal imaj için olanak sağlar” dedi.

Neden GES?

Schneider Electric Güç Çözümleri Satış Lideri Serkan Pamay ise ‘Endüstride Güç Kalitesinin Önemi’ni anlattı. Pamay, Aktif Harmonik Filtre ve Yeni Nesil Kompanzasyon ürünleri SVG (EVC+) üzerine bilgilendirme de bulundu. Schneider Electric Secure Power Kesintisiz Güç Kaynakları Satış Mühendisi Hüseyin Şentürk ise ‘UPS Kesintisiz Güç Kaynaklarının Doğru Kullanım Alanları’nı anlatırken, Tozoğlu Mühendislik ve Mittel Şirketi Yöneticisi Ekmel Tozoğlu, ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları Güneş Enerji Santralleri (GES)’i anlattı. Şirketlerin enerji bağımsızlığını ilan etmesinde yardımcı olduklarını söyleyen Tozoğlu, “Sürecin en başından en sonuna, her noktasında çözüm ortaklığı yapıyoruz” diye konuştu.  
Yarım gün süren sunumların ardından interaktif bir yarışma düzenleyerek en doğru cevapları en hızlı yanıtlayan katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Yorum Yaz