KUŞADASI 26. ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI’NIN STARTI VERİLDİ.

KUŞADASI 26. ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI’NIN STARTI VERİLDİ.
KUŞADASI 26. ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI’NIN STARTI VERİLDİ.

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 26.yılını kutlarken tanıtım ve duyurular başladı. Kuşadası Belediyesi himayesinde ve KUSAV’ın öncülüğünde düzenlenecek olan yarışmanın mimarı Ali Rıza Türker’in verdiği bilgiye göre yarışma amatör ve profesyonel tüm besteci ve söz yazarlarına açık.Birinci besteye Altın Güvercin ve 100 bin lira, ikinci besteye Gümüş Güvercin ve 50 bin lira ,üçüncü besteye Bronz Güvercin ve 25 bin lira ödül verilecek. Ayrıca finalin en başarılı yorumcusu da ödüllendirilecek.

haber arası detay

 

Besteciler, 13-14-15 Temmuz 2023 tarihlerinde organizasyonun resmi web sitesi: www.altinguvercin.com.tr üzerinde katılma formunu doldurarak eserlerini Mp3 formatında yükleyecekler.Yarışmaya başvuru süresinin son günü 15 Temmuz 2023 Cumartesi Saat: 18.00.

Türker “Gönderilen eserlerin şartnameye uygun olup olmadıkları incelendikten sonra ön jüri toplantılarını 17-18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştireceğiz.
Finale kalan 10 bestenin sahiplerini de  20 Temmuz 2023 Perşembe günü kamuoyuna açıklayacağız”dedi.

Finale kalan 10 parça aranjmanları ve stüdyo kayıt işlemleri bittikten sonra  www.altinguvercin.com.tr sitesinden halk oylamasına sunulacak. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük finali 10 Eylül 2023 Pazar gecesi Kuşadası Özer Türk Stadyumunda gerçekleşecek.Ayrıntılı bilgi edinmek ve yarışma koşullarını öğrenmek isteyenler www.altinguvercin.com.tr- www.turkerorganizasyon.com sitesi ve www.mesamçorg.tr – www.msg.org.tr – www.muyorbir.org.tr sitelerinden 2023 yılı Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Şartnamesi’ne ulaşabilirler.

Geçen sene düzenlenen yarışmayı Merve Demirci kazanmıştı.
 

Yorum Yaz