Menderes’te Festival Zamanı

Menderes’te Festival Zamanı
Menderes’te Festival Zamanı

Menderes Uluslararası Mandalina Çiçeği Festivali 24-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.Gümüldür satsuma mandalinası ve ilçenin tanıtımına yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 24-26 Mayıs tarihlerinde Uluslararası Mandalina Çiçeği Festivali düzenlenecek. Türkiye’nin yanı sıra 4 ülkenin daha yer alacağı festivalde katılımcılar ülkelerine ait halk danslarını İzmirlilerle buluşturacak.

haber arası detay


3 gün sürecek
Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Sırbistan, Ukrayna ve Letonya’dan halk dansları toplulukları festivalde yer alacak. 3 gün sürecek festival kapsamında Menderes Belediyesi Amfi Tiyatro ile Menderes Belediyesi Özdere Hizmet Binası Alanı’nda ekiplerin gösterileri gerçekleşecek. Program kapsamında festivale katılan ekipler hem ilçeyi hem de İzmir’in tarihi ve turistik yerlerini de gezecek.
Herkes davetli
Festivalle ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başka V. Erkan Özkan, ‘’ Güzel ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak festivalimizi 24-26 Mayıs tarihlerinde hem ilçe merkezimizde hem de sahil bölgemizde düzenliyoruz. 3 gün boyunca keyifli anları Menderes’imizde yaşayacağız. Dünyanın dört bir yanından çeşitli halk dansları topluluklarını ilçemizde ağırlayacağız. Herkesi festival coşkusunu yaşamaya Menderes’imize davet ediyorum’ dedi

Yorum Yaz