Menemen belediye başkan A.Adayı Mustafa Kemal Sönmez basına projelerine anlattı.

Menemen belediye başkan A.Adayı Mustafa Kemal Sönmez basına projelerine anlattı.
"Bugün yağmurlu bir gün. Ama biz güneşli günler göreceğimiz bir Menemen için yola çıktık, 1980 yılında Menemen'de doğdum ,tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum.
Menemen belediye başkan A.Adayı Mustafa Kemal Sönmez basına projelerine anlattı.

Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kemal Sönmez, MenemenSeyrek’te basın mensupları ile kahvaltıda buluştu“Menemen İçin Varım, Projelerimle Hazırım”sloganıyla adaylığını açıkladı: Örgütümün de Halkımın da kantarına çıkmaya hazırım.

haber arası detay


Sönmez, "Bugün yağmurlu bir gün. Ama biz güneşli günler göreceğimiz bir Menemen için yola çıktık, 1980 yılında Menemen'de doğdum ,tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum.   Çok klasik olacak ama ben bir Menemenliyim. Burada doğup büyümek, Menemenli olmak demek değildir. Menemenli olmak demek; Menemen için bir çivi çakmayı hayal etmek, buraya katma değer sağlamak demektir. Biz Menemen'in yerelden kalkınmasını istiyoruz ve katma değerin Menemende kalmasını istiyoruz" dedi.


MUSTAFA KEMAL SÖNMEZ, BAŞKAN PEHLİVAN AĞABEYİMDİR AMA YÖNETEMİYOR
Menemen Seyrek'te son iki yıldır belediye arazilerinin satıldığını , bu satılan arazilerin bütçesiyle Menemen'e daha doğru yatırımlar yapılabileceğini belirten Sönmez  Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bizim arkadaşımızdır, benim ağabeyimdir. Ancak ben yanlışları ve eksikleri gördüğüm için ve daha iyi yöneteceğimi düşündüğüm için yola çıktım. Aday adayıyız ama hayalim belediye başkanı olmak. Menemen'de güzel şeyler yapacağıma inanıyorum.  Şehrimin rögar kapaklarına kadar biliyorum. Üstüme vazife olmayacak işleri belediyenin kasasına yüklemeyeceğim. Menemen Belediyesi küçük bütçeli bir ilçe , bütçesinin 1 milyar TLyi geçmemesi gerekiyor. Oysa son 1,5 yılda 5-6 milyar Tl'lik işler yapıldı. Bu işler arazi satılarak yapıldı. Biz hesabını yaptık, satılan arazilerin parasıyla Menemende 2+1, 5 bin 500 konut yapılabiliyor, bu konutların içine sosyal donatı alanları, kültür merkezi gibi alanlar yapılabilir. Yani bu satılan arazilerin parasıyla 5 bin 500 dar gelirliye konut yapılırdı, hem de içinde sosyal donatı alanları ile birlikte sözleriyle mevcut yönetimi eleştirdi.

SÖNMEZ SALON ADAMI DEĞİL, SOKAK ADAMIYIM 
Menemen Belediyesi Yönetiminin AK Partiye geçmesini talihsiz bir süreç olarak yorumlayan Sönmez, belediyede istihdam fazlası çalışanlar olduğunu ve de Menemen'de satışı yapılan arazilerin parasıyla Menemen'e doğru yatırımlar yapılmadığını aktardı.
Sönmez, CHP çatısı altında belediye başkan adayı olup kazanmayı taahhüt ediyorum. CHP'den aday adayı olarak çıktığım bu yolda emin olun herkesten fikir alarak yürüyeceğim. Ben sokak adamıyım, salon adamı değilim. Menemen'de yaşayan 216 bin kişiden fikir alacağız. Şimdi genç, dinamik, enerjik ve disiplinli bir kadroya sahip olmak gerekiyor. Zaten etrafımızda çok genç arkadaşımız var. Hepsi bana destek veriyor. Menemen halkının desteğini alacağımızı düşünüyoruz sözlerini kaydetti.

MENEMEN TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ TARIM KANTLERİNDEN BİRİDİR.
Aday adaylığı sürecinde projelerini çok fazla anlatmayacağını aktaran Sönmez, özellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri üzerine projelerinin olduğunu belirtti.
Sönmez, Kendimi zor tutuyorum projeleri anlatmamak için. Ben bir çiftçiyim, hayvancıyım tarımla ilgili yapacaklarımız var. Bunları da emin olun yine ilk sizinle paylaşacağım. Hepsi de birbirinden güzel, betona para gömmeden yeşille birleşerek Menemen’i güzelleştireceğiz dedi.

SÖNMEZ ÖRGÜTÜN DE , HALKIN DA KANTARINA ÇIKMAYA HAZIRIM ; ÖN SEÇİMEDE ,ANKETEDE VARIM
CHP'de yaşanan değişim sürecinin ardından adayların belirlenmesi için ön seçim ve kamuoyu yoklamalarının yapılacağı konusundaki süreç hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine başkan aday adayı Sönmez;  Ön seçim olmasını tabi ki arzu ederim. Bugün partimizde köklü bir değişikliğe gidiliyor. Bu değişim sürecinde bence üyeliklerin de bir gözden geçirilmesi gerekiyor. Biz delege seçimi yapıyoruz Menemen'de 6 bin 700 civarında üyemiz var. Bin beş kişi seçime geliyor. Siyasetle ilgilenen dolu dolu 3 bin kişi olsun. Örgütümüz derse ki delegelere soracağız varım, anket yapacağız onada da varım. Her ne kadar 5 bin üyemiz ilgilenmese de Menemen'de tek tek neler yapacağımızı anlatıp onların da kantarına çıkmaya hazırım. Bizim ilçe örgütümüz kurumsal yapılardır , aday adayları arasında taraf olunacağını düşünmüyorum. Örgütten çıktın, yani 6 bin 700 üyenin onayını aldın , ama bakalım halkta karşılığı var mı? Yani 216 bin nüfuslu Menemen de karşılığın var mı? Ben her konuda kendime güveniyorum. Menemenli'nin karşısına çıkmaya hazırım diye konuştu.

Yorum Yaz