Süsoy’dan ikinci serbest bölge açıklaması

 Süsoy’dan ikinci serbest bölge açıklaması
Süsoy’dan ikinci serbest bölge açıklaması

Menemen Ticaret Odası Başkanı Süsoy’dan ikinci serbest bölge açıklaması: “Menemen Belediyesi ile İZBAŞ arasında taraf değiliz”

haber arası detay

 

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, Menemen’de kurulacak olan ikinci serbest bölge ile ilgili olarak Menemen Belediyesi ile İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) arasında dava konusu olan süreç ile ilgili olarak Kamuoyu ve üyelerine yönelik bir açıklama yaptı.  Süsoy, basında çıkan ihale süreci tamamlanmış ve Menemen Belediyesi ile İZBAŞ arasında dava konusu olmuş süreç hakkında taraf oldukları beyanında asla bulunmadıklarını söyledi. 


Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy’un konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyledir: 
“Kamuoyunun ve Üyelerimizin Bilgisine
13/06/2023 tarihinde, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulumuz ve Meclis başkanımız ile birlikte, yeni seçilen İZBAŞ yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunulmuştur.
Bu ziyaret kapsamında, tarım alanları dışında kalacak, planlı, altyapısı tamamlanmış yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması hususunda görüş alış verişinde bulunulmuştur.
Aynı zamanda bölgemizde resmi gazetede yayımlanarak oluşturulan ikinci serbest bölgenin, mevcut serbest bölgenin büyütülmesi ( İzmir Serbest Bölgesi ) şeklinde oluşturulmasının çok daha uygun olacağı dile getirilmiş, bunun artıları ve eksileri hakkında görüşlerimiz belirtilmiştir.
Lakin; basında çıkan ihale süreci tamamlanmış ve Menemen Belediyesi ile İZBAŞ arasında dava konusu olmuş süreç hakkında taraf olduğumuz beyanında asla bulunulmamıştır.
Yan yana iki serbest bölgenin, ihracat üssü olabilecek Menemen’imize sıkıntılar yaratacağı, yatırımların gecikmesine sebep olacağı, yeni altyapı yatırımları gerektireceği için sınırlı kaynaklarımızın rantabl kullanımını engelleyeceği hususları tarafımca belirtilmiştir.
Bir kez daha belirtmek isterim ki; söylemlerimin dışında, yargıya intikal etmiş olan Menemen Belediyesi ve İZBAŞ arasında ki dava hususunda tarafsızlığımızı beyan ederim. 
Bu hususta basınımıza da gerekli bilgilendirme yapılmıştır.”

                    
 

Yorum Yaz