Gastronomi Haber Girişi : 21 Kasım 2022 13:46

Harımdan'a birincilik ödüllü; en iyi mandalinalı yemek 

Harımdan'a birincilik ödüllü; en iyi mandalinalı yemek 

Her yıl kasım ayında Seferihisar’da gerçekleşen Mandalina Festivali bu yıl da tekrarlandı. Birçok yarışmaya, lezzete ve sahne gösterilerine ev sahipliği yapan festival ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Mandalina Festivalinin en çok ilgi gören etkinliklerinden olan mandalinalı yemek yarışmasının kazananı Seferihisar Hanımeli Kooperatif Başkanı Fikriye Sayarer Evin oldu.

haber arası detay


Harım markasının adı altında toplanan Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi de festivalde yer aldı. Kendi ürettikleri doğal ürünleri tüketicilerle buluşturan Hanımeli kadınları Seferihisar’ın geleneksel lezzetlerinin bulunduğu stantlarında ziyaretçileri karşıladı. Diğer yandan Seferihisar Hanımeli Kooperatif Başkanı Fikriye Sayarer Evin festivalin en çok konuşulanı olan en iyi mandalinalı yemek yarışmasına katıldı. Jüride Türkiye Aşçılar Federasyonu’nun ve İzmir Aşçılar Derneği’nin üyeleri yer aldı. Kuru mandalina, mandalina kabuğu unu, mandalina suyu ve klemantin mandalinası kullanarak mandalinalı iç pilav ve kuzu incik yemeği yapan Fikriye Sayarer Evin, jüriden en yüksek puanı alarak yarışmanın birincisi oldu. 


Türkiye Aşçılar Federasyonu ve İzmir Aşçılar Derneği’nden Harımdan’a ziyaret 

Mandalina Festivalinin ardından Seferihisar'ın lezzetlerini yakından tanımak isteyen Türkiye Aşçılar Federasyonu’nun ve İzmir Aşçılar Derneği’nin üyeleri Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin restoranı Harımdan'da geleneksel Seferihisar yemeklerinin tadına baktı. Harımdan’ın üretici kadınlarıyla sohbet eden profesyonel mutfak şefleri Seferihisar'ın lezzetlerinden övgüyle söz etti.


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.