Firma Haber Girişi : 12 Kasım 2023 12:22

KOSBİ 10 bin fidanı toprakla buluşturdu

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise KOSBİ’ye yaptıkları fidan bağışı için teşekkür etti.
KOSBİ 10 bin fidanı toprakla buluşturdu

Arıtma tesisi, yenilenebilir enerji projeleri ile kurulduğundan bugüne çevreye duyarlı üretime özel önem veren Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi,  gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla 10 bin fidanı toprakla buluşturdu. 

haber arası detay


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı kapsamında Ege Orman Vakfı tarafından hayata geçirilen “Yüzüncü Yıl Ormanları’na 10 bin fidan bağışı yapan KOSBi, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı’nı oluşturdu. 
Manisa- Soma-Işıklar mevkiinde oluşturulan Ormanda KOSBİ çalışanları ve Özel KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hep birlikte fidan dikimini gerçekleştirdi. Törene, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Eren ile Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk de katıldı. 

Çevre dostu projelere öncelik 
Törende konuşan KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan KOSBİ’nin kuruluşundan bugüne çevreye saygılı üretimi esas aldığını belirterek, tüm sanayicileri ile birlikte gelecek kuşaklara bırakacakları miras olan çevreye duyarlı olduklarını söyledi. Arıtma tesisleri ile yenilenebilir enerji projeleri ve atıkların geri kazanımı ile çevre dostu projelere her zaman öncelik verdiklerine dikkat çeken Diren, “Daha önce yaptığımız gibi fidan dikimlerine de devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünde Ege Orman Vakfı  tarafından oluşturulan “Yüzüncü Yıl Ormanları’na” 10  bin fidan bağışladık. KOSBİ çalışanları ve bünyemizdeki okulumuzun öğrencileri ile fidanları toprakla birleştirdik. Bizim için çok değerli bir gün bugün. KOSBİ 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı gelecek kuşaklara armağan olsun. Bundan sonra da bu tip çevreci projelerin her zaman içinde olup, destek vereceğiz” dedi. 

KOSBİ’ye teşekkür 
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise KOSBİ’ye yaptıkları fidan bağışı için teşekkür etti. Çevreye duyarlılığı bildikleri KOSBİ gibi kurumların Cumhuriyetimizin 100. yılında da çevre konusundaki katkılarının çok değerli olduğunun altını çizen Öztürk, bu tür çalışmaların ülkemizin sürdürülebilir büyümesine ve gelecek kuşakların daha yaşanabilir dünyada var olmasını sağlayacağını kaydetti. 

Etiketler : KOSBİ
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.