Gastronomi Haber Girişi : 02 Mart 2023 13:22

Master Şef’in Jönü Burak Kaya, 1 taşla 2 kuş vurdu.  

Master Şef’in Jönü Burak Kaya, 1 taşla 2 kuş vurdu.  

İzmir’in gözde magazin-kültür sanat Dergisi Bizimizmir Magazin’e ropörtaj vermek üzere İzmir’e gelen Master Şef’in Jönü Burak Kaya, 1 taşla 2 kuş vurdu.  

haber arası detay


Bizimizmir Magazin Dergisi sahibi- Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Kurt ile İzmir’in gözde lokantası Balmumu’nda buluşan Kaya, Şef Ahmet Güzelyağdöken ile tanışmasının ardından yılan balığı ile de tanıştı ve Güzelyağdöken’den aldığı kısa eğitimin ardından balıkları derilerinden ayırdı. Aşırı derecede yağlı oluşuyla elle bu işlemin yapılamadığını ve bunda en güzel yardımcı sitemin gazete kağıdı olduğunu gördü.

Bizimizmir Magazin Dergisi sayesinde İzmir’in simge şeflerinden Ahmet Güzelyağdöken ile tanışmaktan onur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Burak Kaya, “Hem ropörtaj verdim, hem de Ahmet şefim sayesinde yılan balığı ile tanıştım. Yine onun sayesinde öğrendiğim başka bir şey de gazetenin okumanın haricinde yılan balığının derisini soyarken de eli güçlendirdiğini gördüm. En kısa sürede İzmir’e ve Ahmet şefim ile buluşmayı hedefliyorum” dedi.  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.