Gündem Haber Girişi : 29 Ağustos 2023 22:27

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CANBEY 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CANBEY 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

MİLLETVEKİLİ CANBEY: “30 AĞUSTOS ZAFERİ, TARİHE GÖMÜLMEK İSTENEN BİR MİLLETİN, KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUŞUNUN EN NET İFADESİDİR.”

haber arası detay


AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bugün, hepimiz için gurur ve iftihar vesilesi olan, milletimizin vatan sevgisi, ordumuzun kahramanlığı ve cesareti ile yazılan destanlarından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümüdür.Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun en net ifadesidir.” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik eden, Milletvekili Mustafa Canbey mesajında şunları kaydetti:


“1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır. Milletçe 30 Ağustos Büyük Zaferi’nin 101. yıldönümüne kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. 30 Ağustos, bu toprakların ezeli ve ebedi yurdumuz olduğunu tüm dünyaya bir kez daha ispatladığımız büyük zaferdir. Bu zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ve şahlanışının adıdır. Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Milletimiz nasıl yokluk ve imkânsızlığa rağmen kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırmışsa, bugün de dört bir taraftan ülkemize yöneltilen tehditlere de asla taviz vermeyecek, tüm düşmanlarımıza karşı tek vücut olarak mücadele etmeye devam edecektir. Aziz milletimizin bu husustaki iradesinden ve zafere olan sarsılmaz inancından kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Tarihten bugüne bu vatanı muhafaza etmek için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.