Siyaset Haber Girişi : 20 Mayıs 2023 13:24

Oylar Recep Tayyip Erdoğan’a

Oylar Recep Tayyip Erdoğan’a

Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan çağrı:“Oylar Recep Tayyip Erdoğan’a” VatanPartisiİzmir İl Başkanlığı, Merkez Karar Kurulu’nun,17Mayıs2023 günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’ndeki toplantısında 28 Mayıs2023günüyapılacak Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimineilişkinaldığı kararı İzmir kamuoyu ile paylaştı.

haber arası detay


Kamuoyuna duruma ilişkin basın açıklamasını İl Başkanı Çağdaş Cengiz yaptı. Cengiz, “Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevziisinden belirliyor” diyerek Vatan Partisi’nin seçim stratejisini aktardı.


‘HALKIMIZI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A OY VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ’
Açıklamada Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıran Cengiz şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır.Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır. Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye,küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dostarasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiyecephesindedir.Varolan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmeteder.“Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz.”
Açıklamanın sonunda Vatan Partisi’nin daima yapıcı bir muhalefet olacağını vurgulayarak, “Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir” dedi.


VATAN PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANLIĞI BASIN BÜROSU

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.