TrinityF90+ Türkiye Geografik firması ile satışa sunuldu

Alman Teknolojisini bilmeyenimiz yoktur. Almanya ürettiği tüm elektronik cihazlarda en sağlamını ve en kalıtelisini üretemeyi kendine misyon edinmiştir. Almanya Fotogrametri sektöründe iş yapan firmaların istekleri doğrultusunda Quantum Sistem fotogrametri de kullanılmak üzere TrinityF90+ isimli PPK özelliği ile cm hassasiyetinde konum sağlayan özel iha üretti.  Sağlam kompakt yapısı ve 90 dakika havada kalabilen bu IHA artık Geografik Türkiye ile semalarda uçarak, sağlanan veriler ile projeler yapılmaya  başlanacak.

Geografik Türkiye'nin hizmete sunduğu müthiş özellikleri olan IHA 90 dakikalık bir zamanda , özel yapılmış lityum piller sayasende büyük projelere imza atıyor. 42 megapiksel fullframe format fotogrametrik kamera , RedEdge multispectral kamera, Mikasense kızılötesi ve termal kamera ile oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Alman İHA'sının en büyük özelliklerinden biride hava aracına aynı anda birden fazla kamera takılabilmesidir. Bu özellik bu zamana kadar üretilen fotogrametrik İHA lar içinde sadece  bu cihaza özgü bir sistemdir.

Alman İHA'sı dikey iniş ve kalkış özelliğine sahip Vtol özelliği taşımaktadır. 90 dikaka havada kalabilir, 42 megapiksel sony rx1r2 kamerayı çok rahat taşıyabilir. Multispetkral ve Termal kameralar ile aynı anda taşıyarak çalışabilir. Kalkış ve inişte rüzgara karşı dirençlidir.

Geografik Türkiye'nin sunmuş olduğu TrinityF90+ en zorlu coğrafi şartlarda bile uçuş yapabilmektedir. PPK disteği sayesinde sinyal, uydu konum, saat hataları gibi sorun yaşamazsınız. 2 cm hassasiyetinde Fotoğraf orta koordinatlarını verir.

Haritacılık sektöründe küçük ve büyük ölçekli fotogrametrik halihazır haritaların yapımı, yüzeysel model oluşturma, nokta bulutu, streo fotogrametri, mesafe ve hacim hesapları, arazi ve altyapı hesaplamaları, Arkeolojik araştırmalar için bire bir Vtol insansız hava aracıdır.

Geografik Türkiye tarafından sunulan Alman Quantum sistem haritacılar için özel üretilen İHA, Akılı kentler ve şehir planlama, Tarım ve orman sanayi alanında , madencilik ve yer bilimleri , Enerji nakil hattı izleme, Endürstriyel alanlar ve daha pek çok dalda görevini en iyi yerine getirin sağlam kompakt tasarıma hasip insansız hava aracıdır.

Alman IHA'sı TrinityF90+ satışını yapan Geografik firma sahibi Tahir Turan ile yaptığımız görüşmede, IHA hakkında güzel bilgiler edindim.  Beni en çok etkileyen  Fullframe  kameralarla cihaz yorulmadan çalışabilmesi ve aynı anda birden fazla kamera taşıyarak , iniş ve kalkışlarını en zorlu coğrafi şartlarda bile yerine getirebilmesi olmuştur.  Geografik sahibi Tahir Turan tüm harita sektöründeki firmalar  TrinityF90+ hakkında bilgi almak için bizi arayabilirler, İleri teknoloji ile uzmanca hizmet vermek bizim temel misyonumuzdur diyerek firması hakkında özet bir sunum yaptı.

Geografik Firmasını Tanıyalım;

GeoGrafik; Harita ve Arazi mühendisliği disiplinlerine çözümler sunmak amacıyla 2013 yılında M. Tahir TURAN tarafından kurulmuştur. Yeryüzüne ait coğrafi verilerin bizzat üretilip görselleştirilmesi hizmetlerini sunmanın yanında, bu verilerin üretilmesi için gerekli her türlü teknolojinin tedarikçiliğini yapar. Ayrıca bu teknolojilerin kullanılmasında ihtiyaç duyulan eğitim ve destek süreçlerini organize eder, danışmanlık hizmeti sağlar.  

Arazi mühendisliği disiplinleri tarafından yürütülmekte olan projelerde ihtiyaç duyulan coğrafi verilerin bilgiye ve haritaya dönüştürülmesi sürecini sağlıklı şekilde yöneterek doğru, hassas ve güvenilir bilgi üretimini misyon edinen şirketimiz, toplam kalite vizyonuna sadık kalarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Geografik internet sitesi olan www.geografik.com.tr adresine tıklayanak bilgi alabilirsiniz.

ALMAN IHA'SI TRINITY HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Trinity hangi kameralı taşır? kaç dakika uçar?

Trinity Sony RX1II fullframe format kamera yı 90 dakika uçuş süresi boyunca taşıyabilir. Aynı anda Multispektral ve Termal Kamera yı da taşıyabilmektedir.

eVTOL ne anlama geliyor?

eVTOL, elektrikli Dikey Kalkış ve İniş için kullanılan terimdir. Bu, piste gerek olmadığı anlamına gelir.

Drone uçurma konusunda hiç tecrübem yok, ürünleriniz bana uygun mu?

Dronlarımızı uçurmak için önceden deneyime ihtiyacınız yok çünkü her satın alımda Geografik firması olarak kişiselleştirilmiş eğitim sağlıyoruz.

Trinity'yi yağmurda uçurabilir miyim?

Yağmur sırasında başlamamalısınız. Bir görev sırasında yağmur yağmaya başlarsa, lütfen hemen geri dönün.

Trinity kontrol için hangi frekansı kullanıyor?

Trinity, kontrol ve telemetri için 433 Mhz frekans ve güvenlik pilotu için 2,4 GHz kullanır.

Trinity için pilleri şarj etmek ne kadar sürer?

Trinity için pillerin şarj edilmesi 1 saat kadar sürer.

 Trinity'yi nereden satın alabilirim?

Trinity İnsansız hava aracını Geografik firmasından satın alabilirsiniz.

Fotogrametrik Halihazır Harita Üretiminde TrinityF90+ Kullanım alanları

Fotogrametrik Nirengi ölçümü ve blok dengelemesi
hava fotoğraflarından Stereo kıymetlendirme ve Nokta Bulutu verelirenden faydalanarak 1/1000 ölçekte Sayısal Harita üretimi
DTM-DEM (Sayısal Yükseklik Modeli) üretimi
Ortofoto harita üretimi
Fotomozaik görüntüleri üretimi
Hava Fotoğrafından Faydanılarak Ortofoto, Ortomozaik ve TrueOrtho üretimi
Fotoğraflarından DEM üretimi ve Editi yapabilirsiniz.

Alman IHA'sı TrinityF90+ küçük ve büyük ölçekli fotogrametrik halihazır projelerinizde aşağıdaki maddeleri eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

ALMAN İHA'SI TRINTY 90+ DİĞER ÖZELLİKLERİ ŞÖYLEDİR.

PPK @ Quantum-Systems iBase nasıl çalışır?

RTK ve PPK algoritmaları genellikle İHA ile statik referans istasyonu arasındaki kesin 3D mesafeyi hesaplamak için kullanılır. İHA pozisyonları daha sonra bu mesafelerin bir seti olarak referans istasyonun bilinen pozisyona eklenen referans istasyonuna gösterilir.

Tipik referans istasyonları Sürekli Çalışan Referans İstasyonları (hükümet yetkilileri, eğitim kurumları vb. Tarafından kurulan) ve İHA kullanıcısının kendisi tarafından kurulan zeminde üst düzey jeodezik GNSS alıcılarıdır.

iBase, bu tür bir üst düzey jeodezik GNSS alıcısı için giriş seviyesi bir alternatiftir. Yerdeki GNSS referans ölçümlerini otomatik olarak mikro SD kart üzerindeki bir dosyaya kaydeder. Bu dosya daha sonra qBase'in kurulu olduğu bilgisayara kopyalanmalıdır ve qBase tarafından uçuş sırasında toplanan verilerin PPK ile işlenmesi için, 2-5 cm'ye kadar (noktaya göre) veri coğrafi etiketleme göreceli hassasiyetine ulaşmak için kullanılabilir. 

İBase kayıt noktası harici olarak coğrafi referans verilebiliyorsa (yani, iBase anteninin yerleştirildiği tanımlanabilir bir nokta bir zamanlar bir jeodezik GNSS alıcısı veya herhangi bir GNSS olmayan yolla kesin olarak ölçülmüştür, bu verileri kullanan PPK son işlem, aşağıya doğru mutlak coğrafi etiketleme de 2-5 cm hassasiyet sağlar.

Quantum-Systems  eVTOL  sabit kanadın   ler UAS  bir elverişli kullanımını birleştirmek  çok rotor drone ve bir uçağın verimli aerodinamik bir yapısı vardır.

Quantum-Systems'ın bu yenilikçi ve patentli dron kategorisini "Otomatik geçiş uçağı" olarak  adlandırmasıdır . Dikey kalkıştan  ve istenilen uçuş yüksekliğine ulaştıktan sonra, drone kısa bir geçiş aşamasına sahiptir. Bu geçiş aşaması sırasında, elektrik motorları tarafından tahrik edilen rotorlar, dikey kalkış konumundan yatay bir uçuş konumuna döner. Bu yenilikçi döndürme mekanizmasının ve benzersiz geçiş teknolojisinin patenti 2012'de verildi. 

Tüm sistemlerimiz  Almanya'da tasarlanmış ,  tasarlanmış  ve üretilmiştir . 

Kolay ve güvenli kullanım

Bir düğmeye basmak yeterlidir ve İHA kendisine verilen görevi yerine getirecektir. Uzaktan kumanda, anahtarları ve kolları karıştırmadan temiz bir düzene sahiptir. TrinityF90 + ve uzaktan kumanda, acil durum geçersiz kılma yetenekleri sağlarken, işinizin otomatik olarak yapılmasını sağlamak için birlikte sorunsuz bir şekilde çalışır.

Quantum'un sofistike elektrikli VTOL tasarımı sayesinde, hatalı bir elle fırlatma veya sert bir iniş nedeniyle yatırımınız asla tehlikede olmaz.

Güvenilir ve entegre tasarım

TrinityF90 + 'ı profesyonellerin gereksinimlerini karşılayan bir ürün olarak tasarladık. Son derece entegre bir endüstriyel ürün düşünerek sıfırdan başladık.

Sonucu, optimize edilmiş elektrik düzeni, verimli kargo konteyneri veya dış kabuğun temiz yüzeyi gibi her ayrıntıda görebilirsiniz. Gerçekten Alman mühendisliğinin en iyilerini sergiliyor.

Sınıfının en uzun uçuş süresi

Kayma moduna geçme yeteneği, TrinityF90+ 'nın gelişmiş bir uzun menzil özelliğinden doğrudan yararlanmasını sağlar. Kayma oranını şaşırtıcı bir 14: 1'e çıkarmak için kanat geometrisini optimize etmek için uzun saatler ayırdık!

Arka gövdede özel olarak tasarlanmış tek bir motor kullanılması, enerji tüketimini minimuma indirerek mevcut endüstriyel İHA'ların çok ötesinde uçuş süresini artırır.

Küçük ayak izi

TrinityF90 +, iki isteğe bağlı pil paketi, aksesuarlar ve bir tablet PC eklemek için yer ile tüm paket için yeterli alan sunan kalıplanmış bir taşıma çantasında "uçmaya hazır" (RTF) olarak gelir.

Kullanışlı taşıma seçeneklerine sahip yastıklı bir kapak, paketin en uzaktaki operasyon alanına taşınmasını kolaylaştırır. 100x83x27cm ebatlarında kolaylıkla istiflenebilir.

Geografik Firmasının Hizmete sunduğu Alman IHA'sı TrinityF90+ ile tarımsal amaçlı uçuş örneği videosunu youtube kanalında izleyebilirsiniz. Bu uçuşta MicaSense Altum Multispaktral kamera kullanılmıştır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.