Firma Haber Girişi : 28 Şubat 2023 12:01

TÜGİAD Ege’nin yeni başkanı Engin Korkmaz

1986 Yılında kurulan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir araya geldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernektir.
TÜGİAD Ege’nin yeni başkanı Engin Korkmaz

TÜGİAD Ege Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Toplantısı İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Melih Sebastien Durmuş’un başkan yardımcısı olan Engin Korkmaz tek liste olarak katıldığı seçimde oybirliği ile başkan seçildi. Genel kurul toplantısının divan başkanlığını TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve Ege Şubesi Onursal Üyesi Serdar Gökhan Arıkan yaparken, katip üyeler ise yine TÜGİAD Ege Şubesi Onursal Üyeleri Arda Işık ve Hüseyin Canpolat oldu.

haber arası detay


TÜGİAD Ege Şubesi Genel Kurulu’nda üyelere yönelik bir teşekkür konuşması yapan TÜGİAD Ege Şube Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastien Durmuş, TÜGİAD Ege Şubesi üyelerinin teveccühü ile başkanlık görevini yürüttüğünü ve bugün bu bayrağı Engin Korkmaz’a devretmenin onurunu yaşadığını ifade etti. Pandeminin zorlu sürecinde yönetim kurulu ile beraber bu onurlu görevi yürüttüklerini anlatan Durmuş, Başkanlık görevini devrederken  “Bu böyle yarım kalmayacak, daha yapılacak çok şey var” dedi. 


Durmuş ayrıca Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu YES for Europe'un  Olağan Genel Kurulunun  İspanya'nın Başkenti Madrid'de Aralık ayında yapıldığını, Söz konusu seçimde YES for Europe Başkan Yardımcılığı görevine seçilmekten gurur duyduğunu ifade etti.
Durmuş, “Görevi devretmeye hazırlanırken yaşadığımız deprem felaketi ile sarsıldık. Bu genel kurulu coşkulu bir şekilde yapmak isterdik ama buruk ve hüzünlü bir şekilde bir aradayız. TÜGİAD Ege Şubesi olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ayrıca genel kurulumuzda seçilen yeni yönetim kuruluna da çalışmalarından başarılar diliyorum” dedi. 


Korkmaz: “Bayrağı daha yukarıya taşıyacağız”
TÜGİAD Ege Şubesi’nin yeni başkanı Engin Korkmaz ise genel kuruldan oy birliği ile yetki aldıktan sonra yaptığı konuşmada bir önceki başkan Melih Sebastien Durmuş’a TÜGİAD Ege Şubesi’ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Bu bayrak devrinin önemli olduğunu, her yeni gelen yönetimin bir önceki yönetimin inşa ettiklerinin üzerine koyarak gitmesi gerektiğini ifade eden Korkmaz, “Biz de bu ilkeyle hareket ederek TÜGİAD Ege Şubesi’ni büyütmek için çalışacağız” dedi.
TÜGİAD’ın kendileri için gelişim ve değişim yolculuğunda en önemli mihenk taşlarından biri olduğunu ifade eden Korkmaz, “İnsanın hayatında 3 değer vardır, ailesi, iş hayatı ve arkadaşları. İşte TÜGİAD bu üç değerin kesiştiği yerdir. Hem amatör bir ruhla hem de profesyonel olarak, hep birlikte bir aile olabilmek, iş hayatında birbirimize alanlar açabilmek  ve bunları yaparken ise  tüm samimi duygularımızla  arkadaşlığımızın verdiği güçle  bir arada kalabilmek son derece değerli ve TÜGİAD’da biz bunu başarıyoruz” dedi. 
Yeni yönetim belirlendi
TÜGİAD Ege Şubesi’nin yeni yönetimi ve denetleme kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:
Engin Korkmaz, Halil Duran, Osman Murat Ayaydın, Baki Gökşen Demirel, Gürkan Üstünkar, Mustafa Yenice, Aysu Bilgin, Safa Mert Gümrükçü, Can Koparan, Murat Yazıcılar, Eren Çağlar Niron, Emrah Yurtsever, Soner Kırkpınar, Şenay Karasu, Tuğra İpek, Veysel Karan Arıkan, Murat Erikoğlu, Andaç Bilgetekin, Artun Şeber, Semih Durmuş, Alparslan Bektaş, Defne Moralı Karabiber, Ömer Erdemir, Onur Atar.    


TÜGİAD hakkında

1986 Yılında kurulan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir araya geldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernektir.
Otomotiv yan sanayi, inşaat – yapı malzemeleri, tekstil, turizm, gıda – tarım – hayvancılık, enerji – yeşil ekonomi, kimya, maden – metal işleme, makine – imalat sanayi, mobilya – kerestecilik, lojistik, bilgi teknolojileri, medikal ekipmanlar, finansal hizmetler – danışmanlık, dış ticaret ve diğer hizmetler başta olmak üzere farklı sektörleri temsil eden 21 – 45 yaşları arasında 850 genç girişimci üyesi ile TÜGİAD bugün, 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve yaklaşık 18 Milyar Dolarlık bir ihracat hacmini temsil etmektedir.
G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda (G20 GGİ) Türkiye’yi temsil eden TÜGİAD, aynı zamanda ittifakın stratejik planlama ve iş planından sorumlu icra kurulu üyesidir. TÜGİAD, 84 ülkede 200 bin genç girişimciye ulaşmayı hedefleyen MAME’de (Akdeniz – Afrika ve Orta Doğu Genç Girişimciler İletişim Ağı) kurucu üye ve kurumsal yapılanmadan sorumlu icra kurulu üyesidir. 
1993 Yılından itibaren Brüksel’de AB nezdinde Daimi Temsilciliği bulunan TÜGİAD, 45 bin üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcısıdır.
Türkiye genelinde 115'i bayan olmak üzere 850 üyesi bulunan TÜGİAD yaş ortalaması 35 olan üye profili ile ülkenin önemli bir çoğunluğunu temsil eden dinamik bir işadamı ve sanayici profiline sahiptir.
Yıllık ciroları yaklaşık 50 milyar dolar olan TÜGİAD üyesi genç işadamlarının yatırım ve girişimleri ülke ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. İnşaat, tekstil, dış ticaret, otomotiv yan sanayi, turizm, gıda, makine, motor ve diğer metal ürünler imalatı sektörleri başta olmak üzere TÜGİAD üyelerinin toplam 60 sektörde ağırlığı hissedilmektedir.
Ortalama yıllık 18 milyar dolar ihracat, 23 milyar dolar ithalat yapan TÜGİAD üyelerinin en çok dış ticaret yaptığı ülkeler ise; Almanya, İtalya, İngiltere, ABD, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleridir.
TÜGİAD Başkanları
BAŞKANLARIMIZ
1986 - 1994 Kurucu ve Onursal Başkan Cefi KAMHİ
1994 - 1998 Murat BEKDİK
1998 - 1999 Hamdi AKIN
1999 - 2002 Muharrem YILMAZ
2002 - 2004 Hayati KAYA
2008 - 2010 Lütfü KÜÇÜK
2010 - 2012 Murat ÇOSKUNKAN
2012 - 2014 Ali YÜCELEN
2014 - 2015 Ali YÜCELEN
2015 - 2016 Rahmi ÇUHACI
2016 -  2018 Ali YÜCELEN
2018 – 2020 Anıl Alirıza ŞOHOĞLU
2020- ……….Nilüfer Çevikel
Detaylı bilgi için: www.tugiad.org.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
G20 Genç Girişimciler İttifakı Hakkında 
G20 Genç Girişimciler İttifakı (YEA), G20 ülkelerinde ekonomilerdeki yenilenmeleri yönlendirme, iş hacmi yaratma, yenilik ve sosyal değişim yaratma amacı taşıyan ve girişimciyi odak alan organizasyonların bir araya gelmesinden oluşmaktadır. YEA, G20 ülkelerinde genç girişimcilik konusunda sınırlar arası deneyimleri paylaşma, pozitif bir yön değişimi yaratma, genç girişimciler için global bir iletişim ağı oluşturma ve en önemlisi dünya çapında girişimcilik açısından işbirliği oluşturacak bir dayanışma ortamı yaratma amacıyla kurulmuştur. Bilgi için: www.g20yea.com


 

Etiketler : TÜGİAD
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.