Agro Haber Girişi : 11 Ekim 2023 10:54

Türk zeytinyağını Poyraz Zeytinyağı temsil etti. 

Poyraz yeni pazarlar ile ihracatını artıracak
Türk zeytinyağını Poyraz Zeytinyağı temsil etti. 

Dünya’nın en büyük gıda fuarlarından biri olan Anuga 2023’e katılan Poyraz Zeytinyağları, fuar katılımcıları ve misafirlerin ilgi odağı oldu. Almanya’nın Köln kentinde yapılan ve bu yıl ‘Sürdürülebilir Büyüme’ temasıyla düzenlenen Fuara dünyanın çeşitli bölgelerinden gıda üreticileri katılırken, Türk zeytinyağını Poyraz Zeytinyağı temsil etti. 

haber arası detay

 

Anuga Gıda Fuarı’nın Dünya’nın en önemli gıda fuarlarından birisi olduğunu ve her yıl farklı bir tema ile düzenlendiğini vurgulayan Poyraz Zeytinyağı İhracat Müdürü Gamze Karabulut, “Anuga 2023’de bu yılın ana teması ise "Sürdürülebilir Büyüme" oldu.  Poyraz Zeytinyağları olarak bu temayla düzenlenen fuara dahil olmayı ülkemiz ve sektörümüz adına değerli bulduğumuz için buradayız” dedi.

“İhracat için uluslararası fuarlar önemli bir pencere”

Uluslararası fuarların Türk zeytinyağını tanıtmak için en doğru platformlar olduğunu söyleyen Karabulut, “Anuga 2023’de kurduğumuz yeni bağlantılar ve yeni pazarlar ile ihracatımızı önemli oranda artıracağız. Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu enflasyonist ortamda ihracatın önemini tüm sektörler farkında. Zeytinyağı sektörünün önemli bir aktörü olarak önceki yıllardan daha fazla ihracata odaklanıyor ve dışarıya açılan en önemli pencere olan uluslararası fuarlara aksatmadan katılmaya özen gösteriyoruz. Bundan sonra da fuarlara katılmaya devam ederek, Türk zeytinyağının dünyada hak ettiği noktaya gelmesi ve ihracatın daha da artırılması için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.