Belediye Haberleri Haber Girişi : 17 Mayıs 2023 20:37

45 Milyon TL’lik Yatırım

Bodrum Mümtaz Ataman Caddesinde Asfalt Çalışması Tamamlandı
45 Milyon TL’lik Yatırım

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum’un Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele Caddeleri’nde sıcak asfalt ve yol çizgi çalışmalarını tamamladı.

haber arası detay

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde güvenli ve modern ulaşım için yol çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Bodrum’da Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddeleri’ndeki sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Ekipler ayrıca bölgede yol çizgi çalışmalarını da tamamlayarak levha montajına başladı.

3 Bin Metre Sıcak Asfalt Çalışması Yapıldı
Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden birisi olan Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi yolları yeniliyor. Ekipler çalışmalar kapsamında 3 bin metre uzunluğunda olan Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele caddelerinde sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. 

45 Milyon TL’lik Yatırım
Çalışmalar kapsamında Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddeleri’nde asfalt ve parke kaplama sökümleri gerçekleştirildi. Terasman çalışmalarının tamamlanmasının ardından plentmiks temel kaplama, bitümlü sıcak karışım, binder kaplama ve aşınma tabakası serimi yapıldı. Caddelerde aynı zamanda durak, otopark cepleri ve kavşak düzenlemeleri yapılırken proje, 45 milyon 984 bin 600 TL’ye mal oldu.  
Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddeleri’nde sıcak asfalt çalışmalarının ardından 
yağmur suyu ızgaraları, kanalizasyon kapakları, telekom kapakları ve benzeri kapak yükseltme çalışmalarına başlandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.