Gastronomi Haber Girişi : 13 Temmuz 2022 12:11

Balıkesir TKDK standı destekler hakkında bilgi verdi

Balıkesir TKDK standı destekler hakkında bilgi verdi

Gastronomi alanındaki potansiyeliyle son yıllarda ülke çapında öne çıkan Balıkesir’in lezzetleri, Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’nde görücüye çıktı. 30 çeşit ürünüyle göz dolduran 'Balıkesir kahvaltısı' içeriğinde yer alan ürünler, 25 Haziran günleri arasında Avlu’da görkemli bir şekilde gerçekleştirilen festivalde tanıtıldı. Festivale; ulusal ve uluslararası camiadan katılım yoğun oldu. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir İl Koordinatörlüğü de stant ile yatırımcılara TKDK destekleri hakkında bilgi verdi.

haber arası detay


 
Dünyanın öne çıkan gastronomi şehirlerinde olduğu gibi ham maddesinden üretimine kadar tüm aşamalarının Balıkesir’de yapıldığı ürünlerin tanıtımı 25 Haziran günleri arasında Avlu’da gerçekleştirildi. Bayram havasında gerçekleşen festival, kortej yürüyüşüyle başladı. 4 gün boyunca dolu dolu geçen festivalde; yemek şovlar, ünlü şeflerin panel ve söyleşileri ile yöresel ürünlerin tadımı yapıldı. 51 firma, 10 kooperatif, 16 kuruluş, 2 süt birliğinin yanı sıra; Afyonkarahisar, Ankara, Yalova, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, Kırıkkale, Sakarya, Samsun ve İzmir’in de misafir şehir olarak katıldığı festivale Arnavutluk, Hırvatistan, Malta ve Letonya Büyükelçileri, Hollanda İstanbul Başkonsolosu, Bosna Hersek Büyükelçiliği Müsteşarı da katılım sağlayarak Balıkesir’in ürünlerini deneyimledi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir il Koordinatörlüğü de standı ile festivalde hazır bulundu. Kurum desteklerini tanıtmak, IPARD programı hakkında ayrıntılı bilgi vermek için kurum uzmanlarının hazır bulunduğu stant katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.