Agro Haber Girişi : 21 Temmuz 2022 12:40

Bayramiç Bungalov otel projesi yapılacak

Bayramiç Bungalov otel projesi yapılacak

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor; Bayramiç Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kendilerine tahsis edilen arazi için Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, bu alanın doğal yaşam parkı olacağının müjdesini verdi.

haber arası detay

Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü’nün Kutluoba yolu üzerinde, TOKİ konutlarının ilerisinde bulunan 212.7 dönümlük arazisinin kullanım hakkı, yapılan protokolle 20 yıllığına Bayramiç Belediyesi’ne devredildi. Protokol, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ile Bayramiç Orman İşletme Müdürü Zafer Özbek arasında imzalandı. Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Başkan Mert Uygun, “Uzun süredir hayata geçirmek istediğimiz bir proje vardı. İlçe merkezine yakın doğal yaşam parkı oluşmak istiyorduk. Tarım Orman Bakanlığı’ndan kullanım hakkı verilen bu alan, projemiz için çok uygun bir arazi oldu. Hem ilçe halkımızın hem de ilçe dışından gelen konuklarımızın oldukça keyifli zamanlar geçireceği bir yer olacak.

Üzerinde çalıştığımız projeye göre; bu arazide macera parkı, amfitiyatro, kamp alanı, spor alanı, bungalov evler (butik otel), piknik alanı, kır lokantası, büfe, yöresel ürün satış yeri, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, araç yolu ve otopark bulunacak. Halkımızın hizmetine sunacağımız bu alan için Tarım ve Orman Bakanlığı'na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.