Dijital Dönüşümün Gücü: Ekmob ile Otomotiv Sektöründe Verimlilik ve Satış Artışı

Ekmob SFA, saha satış ekiplerinin üretkenliğini artırır ve satışa odaklanmalarını sağlar. Ekmob ile ERP entegrasyonu sayesinde cari ekstre ve bakiye görüntüleme anlık yapılabilir, bu da zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Ekmob ile Otomotiv Sektöründe Artan Satışlar ve Verimlilik Otomotiv sektörü, son yıllarda dijital dönüşümden en çok etkilenen sektörlerden biri. Ekmob Kurucusu ve CEO'su Sunay Şener'in de açıkladığı gibi, Ekmob gibi mobil çözümler, sektördeki satış ekiplerinin ve yöneticilerin daha fazla satışa odaklanmalarını ve verimliliği artırmalarını sağlıyor.

Ekmob Kullanımı ile Artan Aktivite Sayısı ve Satış Oranı:

Kullanıcı başına günlük ortalama aktivite sayısı %36 artıyor. Tekil müşteriye yapılan aktivite sayısı %30 artıyor. Aktivitelerin %43'ü ya satış ya da tahsilatla sonuçlanıyor.

Ekmob'un Otomotiv Sektörüne Sağladığı Faydalar:

Daha iyi müşteri deneyimi: Müşteri temsilcilerinden ilk temas anından satış sonrası sürece kadar her adım mobil uygulamalarla yönetilebiliyor. Artırılmış satışlar: Ekmob SFA, saha satış ekiplerinin üretkenliğini artırır ve satışa odaklanmalarını sağlar. Zaman tasarrufu: Manuel görevlerin otomatikleştirilmesi ve uzaktan erişim imkanı sayesinde zaman tasarrufu sağlanır. Maliyet tasarrufu: ERP entegrasyonu ile cari ekstre ve bakiye görüntüleme anlık yapılabilir, bu da finans ve muhasebe ile ilgili zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Ekmob'un Otomotiv Sektöründeki Etkisi:

Ekmob, otomotiv sektöründe satış süreçlerini dönüştürüyor ve yeni nesil yöneticilerin ve satış ekiplerinin dijitalleşme taleplerine cevap veriyor. Mobil uygulamalar üzerinden müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurulmasını ve tekrar satışların artmasını sağlıyor. Ekmob SFA ile saha satış ekipleri daha üretken hale gelirken, ERP entegrasyonu ile de finansal süreçler optimize ediliyor.

Sonuç:

Ekmob, otomotiv sektöründe satışları ve verimliliği artırmak için etkili bir çözüm sunuyor. Mobil teknolojinin sunduğu avantajlardan yararlanarak, otomotiv firmaları müşteri deneyimini geliştirebilir, satışlarını artırabilir ve maliyetlerini düşürebilirler.

Tekil müşteriye yapılan aktivite sayısı %30 artarken, bu aktivitelerin %’43’ü ya satış ya da tahsilatla sonuçlanıyor

Otomotiv sektörü son yıllarda dijital dönüşümün büyük etkilerini hisseden sektörlerden biri oldu. Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, otomotiv sektöründeki yöneticilerin ve satış ekiplerinin Ekmob ile daha fazla satışa odaklandıklarını belirtti. Şener, Ekmob kullanımı ile kullanıcı başı günlük ortalama aktivite sayısının %36, tekil müşteriye yapılan aktivite sayısının ise %30 arttığını açıkladı.

Sektörler için daha iyi bir müşteri deneyimi ve artan gelirler için mobil teknolojilerden destek almanın kaçınılmaz olduğunu belirten Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, “Rekabetin giderek arttığı bir ortam olan otomotiv sektöründe artık satış süreçleri de değişiyor. Otomotiv şirketlerinin çoğunluğu önceki nesiller tarafından kurulmuş olsa da yönetimi yeni nesil tarafından yapılıyor. Yeni neslin de dijitalleşme isteği ve çabası var. Teknolojinin gelişmesiyle genç nüfusun satın alma işlemlerine bakış açısı da rol değiştirdi. Mobil uygulama üzerinden birçok alışveriş gerçekleştiren genç nüfus, aynı işlemi otomobil alırken de uyguluyor. Mobil uygulamaların satışlara olan olumlu etkisini deneyimlemek için hızlı bir şekilde harekete geçmek oldukça önemli.” dedi.

Müşteri temsilcilerinden ilk dokunulan andan satış sonrası sürece kadar birçok adımı mobil uygulamalarla yönetmenin mümkün olduğunu da sözlerine ekleyen Şener, “Ekmob ürünleriyle araç satın alırken mobil uygulamaların desteğini tercih eden alıcılarla güçlü ilişkiler kurabilir ve tekrar satın alma işlemleri deneyimlenebilir. Otomotiv sektöründe finans, pazarlama, satış üçgeninde müşterileri ve bayileri sağlıklı tutmaya çalışmak en önemli adımlar arasında. Saha satış ekiplerinin üretkenliğini artırmayı amaçlayan ve zaman tasarrufu sunan Ekmob SFA da mobil olarak hizmet veriyor. Yöneticilerin ve satış ekiplerinin işini kolaylaştıran özelliklerimiz sayesinde, daha fazla satışa odaklanmayı sağlıyoruz. Manuel olarak yapılması gereken görevleri Ekmob SFA ile otomatikleştirebilmek ve uzaktayken dahi sunduğu avantajları deneyimlemek otomotiv sektörüne hem hız hem da tasarruf sağlıyor.  ERP entegrasyonumuz sayesinde de cari ekstre ve bakiye görüntüleme anlık Ekmob uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Ekmob olmayan bir durumda finans ile sürekli telefonda ya da mailde vakit geçirilmesi gerekiyor. Otomotiv sektörü Ekmob kullanımı ile kullanıcı başı günlük ortalama aktivite sayısı %36 artırıyor. Tekil müşteriye yapılan aktivite sayısı %30 artarken, aktivitelerin %’43’ü ya satış ya da tahsilatla sonuçlanıyor.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz