İzmir iş dünyası Kadın Voleybol Milli Takımı’nı kutladı

İzmir iş dünyası temsilcileri, Avrupa Voleybol Şampiyonu olan Kadın Voleybol Milli takımını kutladı. Kadınların imkan verildiğinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığına dikkat çeken İzmir iş dünyasının STK temsilcileri, kadın voleybol milli takımının gösterdiği güçlü duruşunu ve başarısını kutladılar. 

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı: “Atatürk’ün ektiği tohumların payını unutmayalım”

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 100 yıl önce kurduğu Cumhuriyet ile çağdaş bir Türkiye yaratma hedefini belirledi ve bu alanda birçok devrime imza attı. Çağdaşlığın en önemli göstergesi olan kadınların hayatın her alanında görünür olması için de çok çalıştı. Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tandı. Kız çocuklarının eğitim fırsatlarından yararlanarak toplumun her kademesinde yer almasını sağladı. İşte bu kazanımlar neticesinde bugün kadınlarımız voleybolda da dünya şampiyonluğunun ardından Avrupa şampiyonluğunu elde ettiler. Bu başarıda kadınlarımızın azmi ve cesareti kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklara ektiği tohumlarında payını unutmamamız gerekiyor. 

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin:

“Aydınlık geleceğe katkı sağlayan kızlarımıza minnettarız”

Avrupa Voleybol Şampiyonu olan Türkiye Kadınlar Voleybol Milli takımımızı kutluyorum. Kızlarımız bu başarısı ile tüm Türkiye'nin gururu oldu. Sadece spor alanında değil, karakteriyle, duruşuyla tüm kız çocuklarına rol model olan kızlarımızla gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladığımız bu özel dönemde, başarılarıyla aydınlık bir geleceğe katkı sağladıkları için tüm kızlarımıza minnettarız. Kutlarız!

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Şahika Aşkıner:

“Atamızın kadınlara verdiği hakları tüm dünyaya gösterdiler”

Türk Kadın Voleybol Takımımız Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılında hem Atamıza hem de Türk halkına en büyük, en anlamlı hediyeyi armağan etti. Cinsel tercihleri, kısa şortları ile eleştirilen bu dev kadınlar ülkemizdeki yüzlerce erkek futbol kulübünün dünyada gösteremediği başarıyı gösterdi. Hiçbir siyasi partinin, liderin, politikacının başaramadığını başarıp 85 milyonluk Türk halkını aynı heyecanla bir araya getirdi, kalbine dokundu. Atamızın kadınlara verdiği hakların ve özgürlüklerin en anlamlı örneğini sadece bize değil tüm dünyaya gösterdiler. Bu çok büyük başarıda emeği geçen her sporcuyu ve de özellikle Küba’dan gelen ve şaha kalkmış olan bu takımı uçuran Melissa Vargas’ı da ayrıca kalpten kutluyorum..  

Yorum Yaz