Yapıchem Kimya, 25 Ülkeye İhracat Yapıyor

Beton ve çimento katkıları başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi ile 25 ülkeye ihracat yapan Yapıchem Kimya, global pazarda rekabet avantajını artırıyor.

Yapıchem Kimya, Global Pazarda Gücünü Artırıyor Fatih Arıcan, Yapıchem Kimya'nın uluslararası fuarlarda yer alarak yeni iş fırsatları oluşturduğunu ve ihracat faaliyetlerini hızla genişlettiğini açıkladı.

Yapıchem Kimya: 25 Ülkeye İhracat ve Global Pazarda Büyüme Yapı kimyasalları sektörünün lider firmalarından biri olan Yapıchem Kimya, faaliyetlerini iç ve dış pazarlarda hızla genişletiyor. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Arıcan, firmanın 25 farklı ülkeye ihracat yaptığını ve bu sayıyı daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti.

İhracatta Büyük Başarı Yapıchem Kimya, geniş ürün yelpazesi ve müşteri odaklı üretim anlayışı ile hem global hem de yerel pazarlarda önemli bir yer edinmiş durumda. Fatih Arıcan, "Türk inşaat sektörü, Yapıchem'in iç pazardaki faaliyetlerine büyük bir potansiyel sunuyor. Müşteriye özel olarak ürettiğimiz ürünlerimizle hem global hem de yerel pazardaki müşterilerimize hizmet veriyoruz. Dış pazara yönelik olarak izlediğimiz genişleme stratejisi ile uluslararası inşaat sektöründe daha fazla rekabet avantajı elde ediyoruz. Ürünlerimiz, uluslararası standartlara uygunluğu, kalitesi ve müşteriye sunduğu terzi usulü özel çözümleriyle de dikkat çekiyor," dedi.

Arıcan, firmanın iç pazardaki güçlü konumlarıyla birlikte dış pazarda da hızla büyüyen bir firma olduklarını vurguladı. "25 farklı ülkeye ihracat yapmanın gururunu yaşıyoruz. İhracat faaliyetlerimiz, beton ve çimento katkıları başta olmak üzere geniş bir yapı kimyasalları ürün yelpazesini kapsıyor. Yapıchem olarak bu sektörde sahip olduğumuz tecrübemiz, bilgi birikimimiz, ürün çeşitliliğimiz ve maliyet avantajımız global pazarda rekabet gücümüzü artırıyor. Her geçen yıl, ihracatımızın ciromuzdaki payı da artış gösteriyor. Bu artış, Yapıchem olarak global pazarlardaki etkimizi ve marka değerimizi sürekli güçlendirdiğimizin de bir göstergesi," ifadelerini kullandı.

Stratejik İhracat Bölgeleri Yapıchem Kimya'nın ihracat yaptığı ülkeler arasında Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetler ve Karadeniz’e komşu ülkeler ön plana çıkıyor. Arıcan, bu coğrafyalara olan ihracatın sektör dinamiklerini ve pazar ihtiyaçlarını yansıttığını, Türkiye'nin stratejik konumunun ihracat faaliyetleri için büyük avantajlar sunduğunu belirtti. "Türkiye'nin coğrafi konumu, lojistik avantajları ve pazar ihtiyaçlarını yakından takip etmemiz, ihracat faaliyetlerimizin başarılı olmasında önemli bir rol oynuyor," dedi.

Uluslararası Fuarlar ve Yeni İş Fırsatları Yapıchem Kimya, tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve uluslararası fuarlara büyük önem veriyor. Fatih Arıcan, "Yılın ilk yarısında, Polonya, Cezayir ve Nijerya’da sektörel fuarlarda yer aldık. Yılın ikinci yarısında da sektörel fuarlarda yer alarak, tüm ürün gruplarımızı ve yeni projelerimizi paylaşmaya, yeni iş fırsatları için zemin oluşturmaya devam edeceğiz," dedi. Ayrıca, firmanın sektördeki değişken koşullara hızla uyum sağladığını ve stratejik planlarını sürekli olarak yenilediğini belirtti. "Dinamik pazarda sağlam adımlarla ilerleyip büyüme hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz," dedi.

Yapıchem Kimya Hakkında 2011 yılında kurulan Yapıchem Kimya Sanayi A.Ş., Türkiye’deki geniş üretim ağı, inovasyon ve teknoloji odaklı vizyonu ve her yıl genişleyen uluslararası bayi ağı ile küresel pazarda beton, çimento ve inşaat sektörlerine yüksek kaliteli özel kimyasallar tedarik etmektedir. %100 Türk sermayesi ile kurulmuş olan Yapıchem Kimya; Türkiye sınırları içinde stratejik noktalarda faaliyet gösteren, yıllık toplam üç yüz bin tonluk üretim kapasitesine sahip üretim sahaları, en gelişmiş teknolojik imkânlar ile donatılmış beton, çimento ve Ar-Ge laboratuvarları ve konusunda uzman geniş teknik kadrosu ile müşterilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ve performansı yüksek çözümler üretmektedir.

Yapıchem Kimya, global pazardaki büyümesini sürdürüyor ve gelecekte daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyor. Fatih Arıcan'ın liderliğinde, firmanın uluslararası başarısı ve marka değeri her geçen gün artıyor.

Yorum Yaz