b-fit’in Yeni Hedefi Yüzde 50 Büyümek ve Yurtdışına Açılmak

b-fit’in Yeni Hedefi Yüzde 50 Büyümek ve Yurtdışına Açılmak
Türkiye'nin en yaygın kadınlara özel spor salonu zinciri el değiştirdi
b-fit’in Yeni Hedefi Yüzde 50 Büyümek ve Yurtdışına Açılmak

Her yaş grubu ve her gelir seviyesinden kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak bedensel ve zihinsel gücünü artırmaya hizmet eden b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, 2024 sonuna kadar hedeflerinin Türkiye'de 65 olan şube sayılarını yüzde 50 oranında artırmak ve Türkiye'de büyümeye devam ederken yurt dışına açılmak olduğunu söyledi.

haber arası detay


2006 yılında 6 kadının her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla bir araya gelerek kurulan b-fit, kadınların sosyal etkinlik ve projeler yaparak kendi yaşamları ve çevreleriyle ilgili farkındalıklarının artmasına hizmet etmek vizyonuyla yoluna devam ediyor. 

El değiştirerek, aynı vizyonla yoluna devam ediyor
b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya,her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırma hedefiyle 2006 yılında kurduğu b-fit’in yüzde 94franchise hakkını Burcu Topal’a devretti. Bedriye Hülya ve 5 ortağın %1'lik hissesi bulunuyor. b-fit bugüne kadar 450’den fazla kadın girişimci kazandırırken, 370 merkez açıldı, 1 milyondan fazla kadın üye oldu ve 5 binden fazla istihdam yarattı.

Çok sayıda kadına spor yapma imkanı sağlayacağız
b-fit'i Mayıs 2023’de devraldığını belirten b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, “2024 sonuna kadar hedefimiz Türkiye'de 65 olan şube sayılarımızı %50 oranında artırmak ve Türkiye'de büyümeye devam ederken yurt dışına açılmak.b-fit olarak temel sosyal hedefimiz kadın girişimci sayısını ve kadın istihdamını artırırken çok daha fazla sayıda kadına spor yapma imkanı sağlamak.” dedi.


Güçlü kadınlara sahip bir toplum idealimiz var
Hedeflerinin altında yatan temel sebebin daha güçlü bir toplum yaratmak olduğunu da sözlerine ekleyen Topal, “Kadınları güçlü toplum yaratmayı çok önemsiyoruz. Çünkü kadınları güçlü toplumlar gelişmiş toplumlardır. Kadınlar toplumların neredeyse %50’sini oluşturuyor ve kadının ekonomik ve sosyal hayata katkısı doğruca toplumun gelişmesini sağlıyor. Anne, eş, abla, kardeş, arkadaş tüm toplumsal rollerde kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen, fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal tüm yönleriyle güçlü kadınlara sahip bir toplum idealimiz var. Türkiye' de kadınların girişimcilik konusunda, kendi işlerini açma konusunda oransal olarak çekimser kaldıklarını, zorluklar yaşadıklarını gözlemliyor ve bunun değişmesi için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Spor yapmamak için bir mazeret yok
b-fit’in bugüne kadar 450'den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 5 binden fazla kadına istihdam yarattığınınaltını çizen Topal, “Bizi bizden iyi kimse anlamaz dedik ve Türk kadınının spor yapmasına engel olduğunu düşündüğü tüm mazeretleri ortadan kaldıramadık ama spor yapmamak için bir mazeret olmadığını görmesini sağladık. Bunu fark eden her b-fit kadını etrafındaki kadınları da bilinçlendirmeye başladı. Şimdi ise b-fit, Türkiye'nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası ve bugün tüm Türkiye’de kadınlara hizmet vermeye devam ediyor. b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezleri ülkemizin dört bir yanında hizmet verirken b-fit Genel Merkez olarak şubelerimize gerek eğitimler gerek sosyal aktiviteler olarak destek vermeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

b-fit Hakkında:2006 yılında 6 ortak tarafından kurulan b-fit, şu an 7 ortak ile yoluna devam ediyor. b-fit’in hisse çoğunluğu Mayıs 2023 itibariyle, markanın Osmaniye Kadirli merkez sahibi Burcu Topal tarafından satın alındı. b-fit'in misyonu ise her yaş grubu ve her gelir seviyesinden kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak kadınların bedensel ve zihinsel gücünü arttırmaya hizmet etmek. Kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik hayattaki gücünü artırmak için çalışan b-fit,  kadınların sosyal etkinlik ve projeler yaparak kendi yaşamları ve çevreleriyle ilgili farkındalıklarının artmasına hizmet ederkenkadınların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini hedefliyor.

Yorum Yaz