Fersan Dünyanın En Büyük Gıda Ve İçecek Fuarı Anuga’da

Fersan Dünyanın En Büyük Gıda Ve İçecek Fuarı Anuga’da
Fersan Dünyanın En Büyük Gıda Ve İçecek Fuarı Anuga’da

Almanya'da 7-11 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleşecek dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga’da, Fersan da grup şirketleri ve AIKO, Turşu serisi, Detoks Sirke Analı Sirkeler ve Gummy ürünleriyle yer alacak.

haber arası detay


Gıda sektöründe dünya çapında lider fuar Anuga Köln Gıda Fuarı, 07-11 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek. Organizasyon ilk kuruluş yılı olan 1924’ten beri çok sayıda ziyaretçi ve katılımcıyı ağırlayan ve iki yılda bir düzenlenen fuar, dünyanın en büyük 5. fuar merkezine sahip Köln Messe tarafından organize ediliyor.
Yaklaşık 30 bin ton sirke üretimiyle Türkiye sirke sektöründe %25 ile pazar lideri olan Fersan, fuarda Develey ve grup şirketleriyle birlikte yer almaya hazırlanıyor. Fuarda 30 m2’lik alanda ziyaretçilerini ağırlayacak olan Fersan, fuara AIKO, Turşu serisi, Detoks Sirke Analı Sirkeler ve Gummyürünleriyle katılacak.

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, ihracatı artırmak için dünyada neler olup bittiğini ve sektöreltrendleritakip etmenin çok önemli olduğunu belirterek, “Sonra bu doğrultuda yurtdışı seyahatler yapıp, network yaratarak ihracatımızı artırıyoruz. Ayrıca sektörün bir araya geldiği dünyadaki belli başlı fuarlara katılmak ihracatımızı şüphesiz ki daha da artıracak. Son 3 yılda 22 ülkeye girerek ihracat yaptığımız ülke sayısını 42’ye çıkardık. 2022 yılını 6 milyon dolar ile kapattık. 2026 yılında hedefimiz ise 13 milyon dolar.Anuga Köln Gıda Fuarı’nda da yer alacağımız için şimdiden heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Fersan Hakkında: 1978’den beri üretim faaliyetleri gösteren köklü bir şirket olarak Fersan, ürünlerinin imalatı sırasında gıda güvenliği ve kaliteyi ön planda tutarak güçlü tedarik zinciriyle ürünlerin doğallığını gözetmektedir. Sürdürülebilir yönetim anlayışıyla, sözleşmeli tarım yaptıkları çiftçilerine verdiği eğitimler ve periyodik olarak tarlalara gerçekleştirilen kontroller ile ürünlerini tohumdan pakete kadar takip ederek doğallıklarını izleyebilmektedir. Fersan,Almanya önde olmak üzere Avrupa Birliği, ABD, Türk Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.
 

Yorum Yaz