Siyaset Haber Girişi : 17 Kasım 2023 19:52

Karaburun üreticileri Kazım Yevimli'ye tam destek verdi.

4 aydır çok ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Alanında uzman bazı bilim insanları ile istişarelerimiz oldu.
Karaburun üreticileri Kazım Yevimli'ye tam destek verdi.

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Karaburun Belediye Başkan Aday Adayı Yevimli, ilçedeki üreticilerin sorunlarını tespit ettiklerini, kalıcı ve sürdürülebilir çözümlerle ile üreticilerin önünü açacaklarını bildirdi.

haber arası detay

İzmir’de yerel seçim hareketliliği başladı. Karaburun ilçesi de seçim heyecanının başladığı ilçelerden bir tanesi. Seçim çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdüren Karaburun Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Yevimli, ilçedeki yerel üreticiler için özel bir çalışma başlattı. Ekibiyle birlikte Karaburun’daki tüm yerel üreticileri gezen Yevimli, sorunları tek tek, yerinde tespit etti. Bu sorunları raporlaştıran Yevimli, tarımda uzmanlaşmış bilim insanlarına raporunu sundu. Belediye olarak üreticileri kalkındırmak, katma değer üretmek ve ilçe sakinlerinin refahını artırmak için bilim insanları ile kalıcı ve sürdürülebilir çözümler ürettiklerini belirten Yevimli, seçilmeleri halinde çözümleri tek tek hayata geçireceklerini ifade etti. 


KARABURUN’A ÇAĞ ATLATACAĞIZ
 “Karaburun için hazırladığımız 100 projenin içerisinde en önemli sac ayaklarından bir tanesi ilçe tarımının gelişmesine yönelik hazırladığımız proje” diyen Yevimli,“4 aydır çok ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Alanında uzman bazı bilim insanları ile istişarelerimiz oldu. Bu bağlamda ilçemizdeki üreticileri tek tek gezerek, sorunları da tek tek yerinde tespit ettik ve bilim insanlarımızın önüne koyduk. Kendilerine projemizi incelettik, çeşitli fikirler aldık ve projemizi halen geliştiriyoruz. Hollanda’yı örnek aldık. Avrupa’nın yüzölçümü açısından en küçük ülkelerinden bir tanesi amatarımda da dünyanın en öne gelen ülkelerinden bir tanesi konumunda. Karaburun’u aynı zamanda bir tarım kenti de yapmak istiyoruz. Turizmin yanında tarım anlamında da ciddi potansiyeli var. Seçilmemiz halinde Karaburun’a çağ atlatmak için en önemli projelerimizden bir tanesi olan tarımı geliştirme ve üreticilerimizi kalkındırma projemizi hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.  

Etiketler : Kazım Yevimli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.