Havran Haber Haber Girişi : 19 Ağustos 2022 13:55

Mustafa Canbey Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti

Üreten, güçlü Balıkesir için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Mustafa Canbey Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde ziyaretlerde bulundu. Canbey BALOSB’de faaliyet yürüten; Ekosinerji Elektrik, Erdallar Ticaret, Döşemenler Otomotiv ve Yarış Kabin firmalarını ziyaret etti. Ziyaretlerinde Milletvekili Canbey’e; Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu eşlik etti.

haber arası detay

 

İlk olarak Ekosinerji Elektrik firmasını ziyaret eden Canbey, “Balıkesir Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet yürüten Ekosinerji Elektrik firmasını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık. Üreten, güçlü Balıkesir için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ardından Erdallar Ticaret firmasını ziyaret eden Milletvekili “Üreterek büyüyen, büyüdükçe Balıkesir’imizin istihdamına güç katan Balıkesir Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet yürüten firmalarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Erdallar Ticaret firmasını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık.” ifadelerini kullandı.

Devamında Döşemenler Otomotiv firmasına giden Canbey, firma yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Son olarak Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış’ı, Yarış Kabin firmasında ziyaret eden Milletvekili Mustafa Canbey firma çalışanları ile öğle yemeği yedi.

Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Milletvekili Canbey, “Bugün Balıkesir Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet yürüten firmalarımızı ziyaret ederek üretim süreçleri hakkında bilgi aldık. Hamdolsun BALOSB büyüyor, gelişiyor. Balıkesir sanayisi güçlendikçe şehrimiz de güçleniyor. Bu noktada biz sanayicilerimize gereken her türlü desteği vermeye hazırız. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ülkemizin sanayi yatırımlarını artırmaya devam ediyoruz. 2002 yılından bugüne ülke genelinde kurduğumuz 142 yeni organize sanayi bölgesi ve diğer sanayi yatırımları sayesinde 36 milyar dolar olarak devraldığımız ihracat rakamını bugün hamdolsun 250 milyar dolar sınırına ulaştırma başarısı gösterdik. Balıkesirimizde de yaptığımız yatırımlarla firmalarımıza gerekli imkanları sağlayarak yeni yatırımlar yapmalarını teşvik ettik. Türkiye’nin ekonomik hareketliliğinin en yüksek olduğu Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Bursa ve İzmir gibi metropollerin kesişim noktasında bulunan şehrimiz, önemli ulaşım güzergâhlarında yer alması ve endüstriyel limanlara kolay erişim imkânı sebebiyle yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Yatırım arayışında olan firmalarımızı, Ege ve Marmara Denizine kıyısı olan iller arasında en avantajlı teşvik oranları bulunan, her ölçekte yatırıma uygun arazileri bünyesinde barındıran ve endüstriyel hammaddelere yakınlık gibi avantajlarını göz önünde bulundurarak Balıkesir’imize yatırım yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.