Kültür ve Sanat Haber Girişi : 18 Ekim 2023 16:39

PERYÖN tarafından, 18 Ege İnsan Yönetimi Zirvesi gerçekleştirildi

Nefesten Yapay Zekaya, Kariyer Yönetiminden Sürdürülebilirliğe bir çok konu konuşuldu.
PERYÖN tarafından, 18 Ege İnsan Yönetimi Zirvesi gerçekleştirildi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi tarafından düzenlenen 18. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi “BİZE Bİ NEFES LAZIM” ana teması altında İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirildi.

haber arası detay

 

Yöneticileri, akademisyenleri, sivil toplum temsilcileri, insan kaynakları profesyonelleri ve öğrencileri buluşturan zirvede iki gün boyunca ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış, farklı alanda çalışmalar gerçekleştiren alanında uzman konuşmacılar paylaşımlarda bulundu.

Nefesten Yapay Zekaya, Kariyer Yönetiminden Sürdürülebilirliğe, Yetenek Yönetiminden Ayurvedaya, Toksik İletişimden Vergi İstisnalarına, Fırsat Eşitliğinden Hikaye anlatılıcılığına kadar ana temaya farklı perspektifler ile bakılan zirvede büyük değişimleri yaşamış bireylerin gerçek hikayeleri katılımcılara ilham verdi.

Cumhuriyetimizin 100.Yılının kutlandığı bu yıl, Atatürkçü Düşünce Derneği  Genel Başkanı Baş Danışmanı Ahmet Gürel derin bilgisi ve fotoğraf albümü ile zirvede yer aldı. Katılımcılar Cumhuriyetin ilan edildiği günlere bir zaman yolculuğu gerçekleştirdi ve duygusal anlar yaşadı. 

Televizyon Yapımcısı Avukat Armağan Çağlayan zirvenin yoğun ilgi gören konuşmacılarından biri oldu. Çağlayan, hayat hikayesini ve kariyerinin dönüm noktalarını kendine özgü anlatımıyla tüm içtenliği ile katılımcılarla paylaştı, sorulara cevap verdi. 

Zirvede PERYÖN Ege Şubesinin 11 yıl bilgi birikimi, deneyimleri ve gönüllü çalışmaları ile gelişmesini sağlayan geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kalaycıoğlu’na teşekkür edildi ve katılımcıların duygularını paylaştığı bir anı defteri hediye edildi. 

Ocak 2023’de PERYÖN EGE gönüllüleri ve paydaşları ile yapılan çalıştayda ortak akıl ile temanın belirlendiğini belirten PERYÖN Ege Şubesi Başkanı Ece Süeren Ok “Pandemi, ekonomik kriz, yetenek göçü, İzmir depremi, EYT derken bize bi nefes lazım demişti çalıştayımıza katılan tüm çalışanlar. Hemen bu tema kapsamında çalışmaya başladık. Ardından ülkemize büyük bir acı yaşatan Kahramanmaraş merkezli deprem, travmalar, kayıplar, seçim, enflasyon, asgari ücret, maliyetlerin artması, ve savaş bu temanın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Uzun bir hazırlık döneminden sonra yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz zirvemizin çok ilgi görmesinden, farklı meslek gruplarından temsilciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduk. İlham verici konuşmalarla cebimizde aksiyonla çıktık. 2 gün bizimle aralıksız birlikte olan tüm katılımcılara, sponsorlarımıza, gönüllü konuşmacılara ve zirve yürütme kurulumuza sonsuz teşekkürler. Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır ilkesi ile bugün ve gelecekte daha iyi bir çalışma yaşamı vizyonu ile çıktığımız bu gönüllü yolda PERYÖN EGE olarak çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” dedi. 

18. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi Konuşmacıları

İbrahim Yazıcı  -  Titreşim Ve Ruhumuzda Yarattığı Değişiklik
Reyhan Elmasri  -  Bir Nefes, Bin Mucize
Osman Can  -  Yaşamak Var Ya!
Dr. Kerem Dündar  -  Zihnimiz Nefes Alsın, Psikolojik Güvenlik
Zeynep Ege Dura – Ozan Bingöl  -  Şirketlere Nefes Aldıran İstisnalar
Özge Ceylan  -  Sandalye Yogası Ve Sonbahar İçin Sağlıklı Bilgiler
Ahu Bade Özkan  –  Yapay Zeka Yeteneğin Emrinde
Nigah Aksan  -  Yeni Bir Nefes İçin Yetenek Kazanımı Ve Tutundurma
Özlem Vural  -  Tükenmeden Tüketmek Mümkün Mü?
Emine Yelkenci  -  Bir Nefes Bulutlara, Güneşe, Kendine Yolculuk
Ahmet Gürel  -  Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk
Ayşıl Tokcan  -  Kaosta Surf Yapmak
Bedia Akış Gökmeral  -  Arı Dolaplar
Sinem Yalçın  -  Bi Nefes Denge Ve Esenlik
Ayşe Topaktaş  -  Bize İyi Gelecek İletişim
Bir Dans Bir Nefes  -  Ezgi Sahillioğlu
Selim Pilavcı  -  Fırsat Varsa Engel Yok
Armağan Çağlayan  –  Ben Kaçarım Kariyer Beni Kovalar


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.