Bodrum Esnafından Büyükşehir'e Teşekkür: Yollarımız Çok Güzel Oldu!

Bodrum Esnafından Büyükşehir'e Teşekkür: Yollarımız Çok Güzel Oldu!
Muğla Büyükşehir Belediyesi yatırımlarıyla Bodrum'da altyapı sorunları çözülüyor, turizm sezonu için yollar yenilendi.
Bodrum Esnafından Büyükşehir'e Teşekkür: Yollarımız Çok Güzel Oldu!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'da tamamlanan altyapı çalışmaları kapsamında 38 kilometre yol asfaltlandı. Bölge esnafları çalışmalardan memnun.

haber arası detay

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'da yapılan yol çalışmaları bölge esnafından tam not aldı. Esnaflar, "Yollarımız çok güzel oldu" dedi.

Bodrum'da Altyapı Çalışmaları Tamamlandı, Yollar Asfaltlandı!
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'da tamamlanan altyapı projeleri nedeniyle bozulan ve turizm nedeniyle yoğun olarak kullanılan yollarda 38 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çalışmalar kapsamında Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Koyunbaba, Geriş, Yalıkavak, Gündoğan, Gölköy, Kızılağaç ve Çiftlik olmak üzere 10 mahallede asfaltlama çalışmaları gerçekleştirildi.

Esnaflar Yollardan Memnun

Yalıkavak'ta 30 yıldır esnaflık yapan Benan Gönülal, turizmin en büyük eksiklerinden biri olan yolların tamamlanmaya başlandığını ve bu tür projelerle özellikle yerli turistin bölgeye daha çok ilgi göstereceğini söyledi. Gönülal, "Aşağı yukarı 30 yıldır Yalıkavak'ta beyaz eşya sektöründe esnaflık yapıyorum. Ben nerdeyse her gün bu caddeyi kullanıyorum. Yolumuz, yapılan çalışmaların ardından çok güzel oldu. Şu günkü hali gerçekten çok güzel. Bir diğer açıdan baktığımızda turizmdeki en büyük eksikliğimiz yollardı. Ancak bu tür çalışmalarla yerli turistin ilgisini daha çok çekebiliriz. Sadece yollar değil diğer eksikler konusunda da çalışmalar yapılıyor. Ahmet Aras Başkanıma ve emeği geçen herkese teşekkürler" dedi.

Turgutreis'te çiçekçilikle uğraşan Hasan Ali Ünlü de kanalizasyon çalışmaları sırasında yolların çok bozulduğunu ancak bundan sonrasının güzel olduğunu söyledi. Ünlü, "Bundan önce kanalizasyon çalışması vardı. Bu nedenle yollarımız berbattı. Bunun zorluğunu çektik ve bundan sonrası güzel olacak. Şu an yolların son hali çok güzel. Biz eskiden kanalizasyonumuzu vidanjörle çektiriyorduk, şimdi kanalizasyonumuz bağlanacak. Ayrıca asfaltlarımız ve yollarımızda güzel oldu" diye konuştu.

Memnuniyet Artıyor

Yine Turgutreis'te 36 yıldır esnaflık yapan Kamuran Çaray da "Daha önce yollarımız çok kötüydü mağdurduk, şimdi yapıldı sevindik. Turgutreis'te yol çalışmaları devam ediyor. Dışarıdan gelen insanlar nasıl bir belediye burası diye eleştiriyordu. Şuan yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Biz çok memnunuz" diye konuştu.

Gümüşlük Mahallesi, Çukurbük mevkiinde restoran işleten Şafak Şen ise "Burası Bodrum merkez ve diğer bölgelere göre biraz daha izbe bir bölge. Ben turistik bir işletmenin sahibiyim. Benim için önemli olan gelen turistlerin buraya rahat ulaşması ve memnun olması. Kendimde Turgutreis - Yalıkavak arasındaki yolu kullanıyorum ve daha önce o kadar kötüydü ki bu bölge motorla dahi gidemiyordum. Şuan orası da burası da çok daha iyi durumda. Yollar düzelmeye başladı" diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'da yapılan altyapı ve yol çalışmaları bölge esnafları tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. Yapılan çalışmalar ile turizmin gelişmesine de önemli katkı sağlanması bekleniyor.

Yorum Yaz