Dokuz Günlük Bayram Tatili: Vatandaşlar ve Turizmciler Mutlu!

Dokuz Günlük Bayram Tatili: Vatandaşlar ve Turizmciler Mutlu!
Bayram tatili ve son dakika rezervasyonlarıyla otel dolulukları yüzde yüze ulaştı. Yunan adalarına doğru çıkışlarda da yoğunluk yaşandı. Türk ekonomisinin çarkları yağlandı, 2024 turizmde tüm zamanların en iyi yılı olacak!
Dokuz Günlük Bayram Tatili: Vatandaşlar ve Turizmciler Mutlu!

Türkiye Turizminde 2024: Tüm Zamanların En İyi Yılı!; Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, dokuz günlük bayram tatilinin hem vatandaşlara hem de turizmcilere ilaç gibi geldiğini açıkladı. Tesislerde yüzde yüz doluluk oranlarına ulaşıldı. İşler, iç pazardaki hareketliliğin yanı sıra kapıda vize uygulamasıyla Yunan adalarına gidişlerde de kuyrukların oluştuğunu belirtti. 2024, Türkiye turizminin tüm zamanların en iyi yılı olacağına işaret ediyor.

haber arası detay

Sezon Erken Açıldı: Bayram dolayısıyla sezon bir ay önce açıldı. Dış pazarda Almanya, İngiltere ve Orta Avrupa ağırlıklı yoğun rezervasyon akışı başladı. Nisan ayının başından itibaren geçen yıla oranla rezervasyonlarda yüzde yirmi beş artış yaşandı. İşler, vatandaşları dönüş yolunda dikkatli olmaya ve emniyet kemerlerini takmaya davet etti.

Otel Dolulukları Yüzde Yüze Ulaştı: Mehmet İşler, 2024 Ramazan Bayramı’nın turizmciler için oldukça bereketli geçtiğini vurguladı. “Last Minute” dediğimiz son dakika satışlarıyla hemen hemen tüm bölgelerde otel dolulukları yüzde yüze ulaştı. Bu, turizmcileri sevindirdi ve vatandaşlar dokuz günlük tatile çıkmanın getirdiği özgürlükle ve rahatlıkla hem çocuklarıyla beraber bir sömestr hem de mübarek Ramazan Bayramını geçirdi.

Popüler Tatil Bölgeleri: Başta Kapadokya olmak üzere tüm Antalya, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Çeşme, Foça, Dikili ve Ayvalık gibi güzergahlarda hemen hemen bütün tesisler yüzde yüz doluluk oranlarına ulaştı. Sadece yurt içinde değil, yurt dışına çıkışlarda da yoğunluk gözlemlendi. Yunan adalarına doğru çıkışlarda ciddi bir kuyruk oluştu. Vatandaşlar, dokuz günlük tatili fırsat bilerek Yunan adalarında tatil yapma imkanı buldular.

Dış Pazar Akışkanlığı: Yeni alınan kararlara istinaden Yunan adalarına doğru çıkışlarda da yoğunluk yaşandı. Özellikle Almanya başta olmak üzere İngiltere ve Orta Avrupa’dan gelen talepler arttı. 2024 yılı turizmde tüm zamanların en iyi yılı olacak gibi görünüyor. Türk ekonomisinin çarkları yağlandı ve turizm sektöründeki istihdam bir ay önce başladı.

Dikkatli Olunmalı: Herkesin bayram dönüşünde evine giderken dikkatli olması önemlidir. Turizmciler olarak muhakkak emniyet kemerlerini kullanmalıyız. 2024, Türkiye turizmi için umut vaat eden bir yıl olacak!

Ege Turizmcileri Ramazan Bayramı'ndan Memnun: Doluluk Oranları Yüzde Yüz!
ETİK Başkanı Mehmet İşler:

Dokuz günlük Ramazan Bayramı turizmciler için oldukça bereketli geçti.
Son dakika satışlarla hemen hemen tüm bölgede otel dolulukları yüzde yüze ulaştı.
Kapadokya, Antalya, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Çeşme, Foça, Dikili ve Ayvalık'ta tesisler tamamen doldu.
Yurt dışına çıkışlarda da yoğunluk gözlemlendi, Yunan adalarına vize kuyrukları oluştu.
İç pazarda tüm etkinlikler, eğlence, spor ve kültür alanlarında doluluk yaşandı.
Sezon bir ay önce açılmış oldu, Türk ekonomisinin çarkları yağlandı ve turizm sektöründe istihdam bir ay önce başladı.
2024 yılı rezervasyonlarında geçen yıla oranla yüzde 25 artış var.
Özellikle Almanya, İngiltere ve Orta Avrupa'dan yoğun talep geliyor.
2024 yılı turizmde tüm zamanların en iyi yılı olabilir.
Bayram dönüşünde dikkatli olunması ve emniyet kemerlerinin takılması isteniyor.
Turizmciler Ramazan Bayramı'ndan Memnun:

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Ramazan Bayramı'nın turizmciler için oldukça bereketli geçtiğini söyledi. Otel doluluk oranlarının yüzde yüze ulaştığını belirten İşler, bu durumun hem turizmcileri hem de vatandaşları sevindirdiğini ifade etti.

İç Pazar ve Yunan Adaları Yoğun:

İşler, Kapadokya, Antalya, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Çeşme, Foça, Dikili ve Ayvalık gibi turistik destinasyonlarda tesislerin tamamen dolduğunu kaydetti. Yurt dışına çıkışlarda da yoğunluk yaşandığını ve Yunan adalarına vize kuyrukları oluştuğunu aktardı.

Sezon Erken Açıldı:

ETİK Başkanı İşler, Ramazan Bayramı ile birlikte sezonun bir ay önce açılmış olduğunu ve bunun Türk ekonomisinin çarklarının yağlanmasına ve turizm sektöründe istihdamın bir ay önce başlamasına katkı sağladığını vurguladı.

2024 Turizmde Rekor Yıl Olabilir:

2024 yılı rezervasyonlarında geçen yıla oranla yüzde 25 artış olduğunu belirten İşler, bu durumun 2024'ün turizmde tüm zamanların en iyi yılı olabileceğini gösterdiğini söyledi. Özellikle Almanya, İngiltere ve Orta Avrupa'dan gelen turist sayısında önemli bir artış beklediklerini ifade etti.

Bayram Dönüşünde Dikkatli Olun:

Tüm vatandaşları bayram dönüşünde evlerine giderken dikkatli olmaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyaran İşler, kazasız bir dönüş dileklerini iletti.

Yorum Yaz