“Övünç Demir, Torbalı’nın Yeni Dönemini Şekillendirecek Vizyon Projelerini Duyurdu”

 “Övünç Demir, Torbalı’nın Yeni Dönemini Şekillendirecek Vizyon Projelerini Duyurdu”
Övünç Demir, iki saat boyunca vizyon projelerini açıkladı ve Smart Torbalı uygulaması ile belediyecilik hizmetine yeni bir soluk getireceğini ifade etti. Bu projeler, Torbalı’nın geleceğini şekillendirecek.
“Övünç Demir, Torbalı’nın Yeni Dönemini Şekillendirecek Vizyon Projelerini Duyurdu”

CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, geniş kapsamlı ve uygulanabilir projelerini halkla paylaştı. Projeler, Torbalı halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.
“Övünç Demir, Torbalı’nın Sorunlarına Çözüm Getirecek Projelerini Açıkladı” Spot: Altyapıdan eğitime, spordan sanata kadar geniş bir yelpazede projeler sunan Demir, Torbalı’nın her kesimini ve her mahallesini kapsayan projeleri ile Türkiye’ye örnek olmayı hedefliyor.

Övünç Demir, Torbalı’nın Geleceğini Şekillendirecek Projelerini Tanıttı

haber arası detay

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, seçim kampanyasının önemli bir aşamasını tamamladı ve projelerini halkla paylaştı. Demir, projelerini tanıttığı etkinlikte, Torbalı’nın her kesimini ve her mahallesini kapsayan, eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar geniş bir yelpazede Türkiye’ye örnek olacak projelerini sundu.

Demir’in projeleri, bütçesi, lokasyonu ve süresi belirlenmiş, gerçekçi ve uygulanabilir nitelikteydi. Bu projeler, Torbalı halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı ve büyük beğeni topladı.

Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, işitme engelli vatandaşların da katılımı sağlandı ve simultane işaret dili çevirisi yapıldı.

Demir, projelerini İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde düzenlenen büyük ve kalabalık bir tanıtım töreni ile duyurdu. “Cumhuriyet Halk Partimizin vizyonuyla, kuruluşun ve kurtuluşun kenti İzmir’de ezberleri bozacak, belediyecilik denince parmakla gösterilecek ihtişamlı bir dönemin eşiğindeyiz” dedi.

Demir, konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e de teşekkür etti ve “İlk yürümeyi, okumayı yazmayı öğrendiğim, sokaklarında top oynadığım, babamla ilk karşılıklı zeybek oynadığım, okuduğum, büyüdüğüm, mühendis olmak için memleket hasreti çektiğim, sonra ilk paramı kazandığım, kendi ailemi kurduğum, her bir karış toprağına aşık olduğum bu güzel kentte şimdi sizlerin karşısında belediye başkan adayı olarak bulunmanın onurunu, gururunu ve şerefini yaşıyorum. Alanında başarılı, mahallelerinde etkin, yetkin, sevilen meclis üyelerimizle birlikte dersimize iyi çalıştık” diye konuştu.

Demir, Torbalı’nın altyapı, asfalt, kanalizasyon, trafik ve üstgeçit sorunlarına dikkat çekti ve “Sorunları görmeden proje anlatamazsınız” diyerek özellikle köyler bölgesinde yaşanan kanalizasyon sorununu çözeceklerini, mobil arıtma tesisi kuracaklarını, asfaltlama çalışmalarında verimli bir dönem başlatacaklarını, tek yön uygulamaları ve kaldırım genişletme çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Demir, Torbalı merkezi hangi projeyi yaparlarsa Ayrancılar’ın ondan geri kalmayacağını vurguladı ve hem merkezde hem Ayrancılar’da içinde olimpik yüzme havuzu, buz pateni pisti ve pek çok donatı alanı bulunan Yaşam ve Spor Merkezlerinin açılacağını duyurdu. İki bölgede de 1000’er çocuk kapasiteli kreşleri hayata geçireceklerini ifade eden Demir, yine Pancar- Ayrancılar Kültür- Sanat ve Gençlik Merkezi ile gençlere çok önemli olanaklar sağlanacağını söyledi.

Demir, “Ajandamızda yepyeni bir Torbalı var. Çocukların, gençlerin, kadınların, emeklilerin, engellilerin refah içinde yaşayacağı, ne ezen ne ezilenin olduğu, sadece insanca ve hakça bir düzenin olacağı bir Torbalı var. Bizler çalıştıkça dinlenen insanlarız. Her projemizi kaynağından maliyetine, lokasyonundan kaç kişiye hizmet vereceğine kadar tüm detaylarıyla şekillendirdik. Hayale değil olacak işe bakıyoruz” dedi.

Demir, vizyon projelerini iki saat boyunca bir bir açıkladı ve birimlerde dijitalleşme, cep belediyeciliği, veri analizi sayesinde ortak akla dayanan bir şehir yönetimini içeren Smart Torbalı uygulamasının belediyecilik hizmetine yeni bir soluk getireceğini ifade etti. Kent Rehberi ve Adaptasyon, Girişimcilik ve E-Ticaret, Yatırım ve Fon Birimi ve Engelliler, Tor-Süt Tor Koop gibi pek çok birim kuracaklarını aktaran Demir, ilk 180 günde Kent Meydanı Projesi’nin tamamlanması, geleneksel Perşembe Pazarı’nı katlı pazaryeri tamamlanana kadar eski yerine taşıyacaklarını söyledi.

Demir, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile büyük bir işbirliği içinde şehir içi ulaşıma dair master planı, Halk Ekmek, mezbaha, otogar gibi pek çok projenin uygulamaya geçirileceğini söyledi ve ilk 180 günde güvenlik kamerası olmayan kırsal mahallelere sistem kuracaklarını, Atatürk Sanayi Sitesi’nde altyapı sorunlarını çözeceklerini, Evde Bakım Ağı’nı kuracaklarını, çocuk parklarının çehresini değiştireceklerini, bisiklet yolunun ilk etabını gerçekleştireceklerini, yeşil alan miktarını artıracaklarını dile getirdi.

Demir, “Kamuda devamlılık kırmızı çizgimizdir” diyerek Kent Meydanı, Belediye Binası gibi projelerin tamamlanacağını kaydeden Demir, Torbalılıların istediği düğün salonu, taziye evi gibi yatırımları gerçekleştireceklerini aktardı. Engelsiz Yaşam Merkezi’ni çok önemsediklerinin altını çizen Demir, deprem bölgesi olan şehirde kalıcı önlemleri alacaklarını söyledi. Demir, tarımsal alanda da zirai Drone’lar ile çiftçilere destek olacaklarını, sosyal projelerin önemli kısmını Halk Kart aracılığı ile gerçekleştireceklerini anlattı.

Demir, sosyal projelerini şu sözlerle anlattı:

"Asgari ücretliyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Tek asgari ücretle geçinmeye çalışan çocuklu ailelere pazar ve market masrafları için destek olacağız. Evde tek emekli maaşı olan 65 yaş üstü emeklilerimize ayda 1000 TL destek vereceğiz. Başka geliri olmayıp sadece engelli maaşı ile geçinmeye çalışan hemşehrilerimize ayda 1000 TL Halk-Kart yüklemesi yaparak ev ekonomisine destek olacağız. Dar gelirli ailelere yeni doğan çocuğu için Halk-Kart aracılığı ile bebek arabası hediye edeceğiz. 

Demir, sosyal projelerini şu sözlerle anlattı:

“Asgari ücretliyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Tek asgari ücretle geçinmeye çalışan çocuklu ailelere pazar ve market masrafları için destek olacağız. Evde tek emekli maaşı olan 65 yaş üstü emeklilerimize ayda 1000 TL destek vereceğiz. Başka geliri olmayıp sadece engelli maaşı ile geçinmeye çalışan hemşehrilerimize ayda 1000 TL Halk-Kart yüklemesi yaparak ev ekonomisine destek olacağız. Dar gelirli ailelere yeni doğan çocuğu için Halk-Kart aracılığı ile bebek arabası hediye edeceğiz. - Üniversite sınavları sonucu sıralamada ilk 10 bine girene aylık 5000TL, ilk 20 bine girene aylık 2500 TL, Torbalı’da ikamet eden dar gelirli öğrencilerimize de aylık 1500 TL burs desteğini Halk Kart aracılığı ile vereceğiz. Ayrıca İzmir dışında öğrenim gören gençlerimizin mesafeye bakmaksızın yılda iki kere gidiş-dönüş yol masraflarını karşılayacağız.”
Üniversite sınavları sonucu sıralamada ilk 10 bine girene aylık 5000TL, ilk 20 bine girene aylık 2500 TL, Torbalı’da ikamet eden dar gelirli öğrencilerimize de aylık 1500 TL burs desteğini Halk Kart aracılığı ile vereceğiz. Ayrıca İzmir dışında öğrenim gören gençlerimizin mesafeye bakmaksızın yılda iki kere gidiş-dönüş yol masraflarını karşılayacağız.”

Yorum Yaz