Ekoturizm Haber Girişi : 28 Nisan 2022 15:21

Kıbrıs Erenköy Ekoturizm Projesinde sona gelindi

Ekoruzim projesi en geç 25 Mayıs 2022 tarihde hayata geçmesi hedeflendi.
Kıbrıs Erenköy Ekoturizm Projesinde sona gelindi

KKTC Erenköy ekoturizm alanında yapılacak çalışmalar yerinde incelendi. ​Kıbrıs Direnişinin sembolü olan Erenköy’de Türkiye Cumhuriyeti Orman Genel Müdürlüğü ve KKTC Orman İdaresi ile iş birliği kapsamında Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ekosistem Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ekoturizm planı hazırlandı. 

haber arası detay

 

Hazırlanan ekoturizm planı doğrultusunda Tarsus Orman İşletme Müdürlüğümüzce ihalesi yapılan ekoturizm sahasının donatıları, ikmali ve montajı konusunda yüklenici firma ile sahada incelemelerde bulunuldu. KKTC Orman İdaresi, KKTC Vakıflar İdaresini ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığınca koordineli bir şekilde yürütülecek olan projenin en geç 25 Mayıs 2022 tarihde hayata geçmesi hedeflendi.

Yapılacak Ekoturizm Alanı ile Kıbrıs Türkü’nün direnişinin can damarı olan Erenköy’de destansı direniş ve varoluş mücadelesini tarihi, kültürel ve doğal değerleri de kapsayacak şekilde hazırlanan ekoturizm donatıları ile ziyaretçilerin, o anı ve ruhu yaşamaları, yaşatmaları hedeflendi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.