Bungalov Haber Girişi : 06 Ağustos 2022 13:10

Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri

Projenin tamamlanmasıyla birlikte ilk yıl için 300 bin ziyaretçi hedefleniyor.
Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri

Pasinler turizmine katma değer sağlayacak olan "Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri" projesi KUDAKA desteğiyle hayata geçiriliyor.

haber arası detay

 

2021 Yılı Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı-2 kapsamında onaylanan ve Pasinler Belediyesi tarafından uygulanacak olan “Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri Projesi” destek sözleşmesi imzalandı. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nda gerçekleşen imza törenine; KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve Ajans uzmanları katıldı.
 

Proje kapsamında; ilçenin konaklama ihtiyacının giderilmesive turizm kapasitesinin arttırılması amacıyla Pasinler Belediyesi’ne ait termal tesis kampüsü içerisinde bulunan 10 bin m²’lik kısımda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılması ve mevcut kampüs içerisine 60 m²’lik 12 adet bungalov ev inşa edilmesi planlanmaktadır.


 
Toplam bütçesi yaklaşık 1,8 milyon TL olan ve 1,2 milyon TL’si KUDAKA tarafından finanse edilecek proje ile kurulması planlanan termal tesisler hem yeni konaklama alternatifleri olarak turizme kazandırılacak hem de yeni istihdam alanları açılarak bölgenin iş gücüne katılım oranı arttırılacaktır. Ayrıca Erzurum’a kış sporları ve kış turizmi amacıyla gelen turistler için alternatif bir alan daha oluşturulacak ve bu sayede turistlerin bölgede kalma süresi uzatılırken turizm gelirinde de artış sağlanacaktır.

 
Projenin tamamlanmasıyla birlikte ilk yıl için 300 bin ziyaretçi hedefi olan tesislerin tanıtımı amacıyla düzenlenecek 1. Pasinler Termal Turizm Şenliği sayesinde proje daha geniş kitlelere ulaşabilecektir. Yapılacak olan çalıştaylar ve konferanslar sonucunda "Pasinler Termal Turizm Master Planı" oluşturulacak ve bu alanda kısa, orta ve uzun vade planlar hazırlanacaktır. Böylelikle projenin sürekliliği ve verimliliği sağlanacak, gelecekte yapılacak yeni yatırımlar için altyapı oluşturulmuş olacaktır.

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli konuyu: "Onayını aldığımız “Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri ” projemizin sözleşmesini KUDAKA Genel Sekreteri Sn. Oktay Güven’le birlikte imzaladık. İlçemize, şehri Erzurum'a hayırlı olsun. Pasinler Bungalov Evler Konaklama Tesisleri Projemiz'in 1. etabını ivedilikle hayata geçiyoruz." sözleriyle değerlendirdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.