Kültür ve Sanat Haber Girişi : 15 Ekim 2023 16:16

Prof. Doğan Cüceloğlu Köşesi'nin açılışı yapıldı

TÜRGÖK Prof. Doğan Cüceloğlu’nu unutmadı
Prof. Doğan Cüceloğlu Köşesi'nin açılışı yapıldı

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın (TÜRGÖK) her yıl Ekim ayında düzenlediği Gönüllü Toplantısı bu yıl Üçkuyular’daki kitaplık binasında kalabalık bir gönüllü katılımı ile gerçekleştirildi. 

haber arası detay


Toplantıda 2021 yılında vefat ederek aramızdan ayrılan Kitaplığın Onursal Üyesi değerli Psikolog ve Akademisyen Prof. Doğan Cüceloğlu anısına oluşturulan Doğan Cüceloğlu Köşesinin açılışını eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ve kızı Umay Divi ile birlikte TÜRGÖK Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Yazgan yaptı. 
Açılışta konuşan TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, Kitaplıklarının onursal üyesi olan Prof. Doğan Cüceloğlu’nun ülkesine alanında büyük katkılar yaptığına dikkat çekerek, unutulmaması için kitaplıklarında kendisi için bir köşe oluşturduklarını söyledi. 
Bu özel toplantıya katılan Türgök gönüllüleri Kitaplık ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Türgök Yönetim Kurulu üyeleri de Kitaplık olarak bir yıl içinde yapılan Projeler ve faaliyetler hakkında paylaşımda bulundular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.